Closed Ružomberok ovládla S. Koreňová

Closed Ružomberok ovládla S. Koreňová

RedakciaŠport28.9.2021

Druhý raz, kvôli pliage koronavírusu, Closed Ružomberok suploval tradičné veľké šachové podujatie Open Ružomberok - O pohár primátora mesta.

Išlo o šnúru štyroch turnajov v stánku Šachového klubu Ružomberok v areáli spoločnosti Montana na Textilnej ulici. Najprv sa uskutočnili tri základné kolá, aby potom štrnásť najlepších hráčov sa stretlo vo finále. Celkovou víťazkou sa stala 17 – ročná Ružomberčanka Simona Koreňová z Liptovskej šachovej školy, držiteľka niekoľkých medailí z mládežníckych majstrovstiev Slovenska. Na druhom mieste skončil lanský víťaz Peter Ambrozi a tretia priečka patrila Marekovi Mrvovi (obaja ŠK Ružomberok).

Celkove sa druhého podniku Closed Ružomberok zúčastnilo päťdesiat hráčov. Záujem bol však vyšší, kvôli pandemickým opatreniam sme niektorých záujemcov museli aj odmietnuť. Oba ročníky však považujem za vydarené,“ konštatoval predseda poriadajúceho ružomberského klubu Marek Zelnický. „Verím, že o rok sa už zase vrátime k tradičnému formátu Open Ružomberok. Navyše pripomenieme si významné jubileum od prvého šachového turnaja v Kultúre, ktorý sa konal v roku 1922. Po dvojročnej pauze sa opäť chceme uchádzať o jedny majstrovstvá Slovenska. Ľudia si zvykli, že v poslednom období pravidelne v našom meste bývali veľké šachové akcie,“ dodal Zelnický.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia