Čo je za zápasovou výlukou J. Tancíka?

Čo je za zápasovou výlukou J. Tancíka?

RedakciaŠport1.4.2022

Vlani v júli prišiel z Nitry pod Čebrať na ročné hosťovanie, s následnou opciou. V jeseni v ružomberskom drese Jakub Tancík si pripísal osem fortunaligových čiarok, keď mu nabehlo 160 minút. Na jar sa 22 – ročný odchovanec spod Zobora ešte neobjavil ani raz na súťažnej zápasovej súpiske.

Zranil som sa hneď v prvom prípravnom stretnutí zimy proti Námestovu (3:1). Išlo o individuálny súboj, žiaľ na zmrznutej umelej tráve som zle dostupil, pričom podvrtol sa mi členka. Najprv sa zdalo, že ide len o výron, lenže na magnetickej rezonancii mi zistili roztrhnutý väz. Následne röntgenové vyšetrenie ešte odhalilo aj oddelenú holenú kosť od ihly. Operačný zákrok som podstúpil v Nitre, kde lekári použili najnovšie technológie pri spájaní kostí,“ objasnil nám svoje patálie ofenzívny stredopoliar.

Veru, bola to veľká smola. Ružomberský tím ešte len rozbiehal zimnú „makačku“ a jeho mladík už sa ocitol na ´péenke´. „V jeseni som veľa toho nenahral. Počas prípravy na jarnú časť som chcel presvedčiť trénerov, že na to mám a dostať sa do zostavy. Žiaľ, hneď prišla stopka.“

Hráč už znovu pravidelne chodí na ružomberský štadión, avšak na sebe pracuje len individuálne. „Čas trávim zväčša v našej posilňovni, no osobitne sa venujem špeciálnym rehabilitačným cvikom, ktoré sú zamerané na posilnenie lýtka i uvoľnenie svalstva. Už som začal aj klusať,“ vravel ďalej Tancík.

Zvedaví sme boli aj na dátum možného návratu do bežného tréningového procesu. „Ešte stále cítim v nohe bolesť, no zo dňa na deň je to lepšie a menej skľučujúce. Doktori pred dvomi týždňami povedali, že už možno začať nohu zaťažovať. Ak sa nič nepredvídané nestane, za nejakých štrnásť dní sa hádam pripojím aj k chlapcom,“ dodal Jakub Tancík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia