Čo môže spôsobiť jedna šliapnutá noha

Čo môže spôsobiť jedna šliapnutá noha

RedakciaŠport17.8.2022

Je jedným z viacerých aktuálnych maródov A mužstva MFK Ružomberok. Kristóf Domonkos pauzuje od 21. júla, keď sa zranil v domácom stretnutí Konferenčnej ligy s FC Riga (0:3).

Momentálne len posilňujem vrch tela a postupne zapájam aj nohy. Všetko robím v ´posilke´, zatiaľ bez akéhokoľvek behania, pričom ani poklus nemám dovolený. V pondelok ma čaká lekárska kontrola, až po nej budem múdrejší. Ak röntgenové snímky dobre dopadnú, mala by prísť na rad rehabilitácia a postupné zapájanie sa do tréningového procesu. Verím, že v závere septembra už odohrám aj nejaký zápas,“ uviedol dnes, pri návšteve ružomberského štadióna, 24 – ročný stredopoliar, ktorý pod Čebrať prišiel tento rok v januári z Komárna.

Spomínané stretnutie s Rigou Kristóf odohral do konca, pretože až v kabíne zistil, že je zle. Z ľavej nohy mu vystreľovala čoraz väčšia bolesť. „Stalo sa to pri bežnom šľapáku, no takých zákrokov futbal prináša milión. V danej chvíli ma ani nenapadlo, že môže ísť o tak vážny problém. Určite svoje urobil aj zápasový adrenalín. Možno preto človek v stretnutí pokračoval. Keď som si po stretnutí v šatni dával dole kopačky, priehlavok bol riadne opuchnutý. Ešte v ten večer nasledovalo röntgenové vyšetrenie a to odkrylo, že jedna kostička je zlomená. Nuž a na druhý deň lekári usúdili, že je nutné podstúpiť operačný zákrok, ktorý hneď aj nasledoval v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku,“ opísal Domokos dôvody svojej zápasovej výluky.

Futbalista, ktorý má vo Fortuna lige zatiaľ na svojom konte trinásť štartov, avšak v tejto sezóne jediný v úvodnom kole v Skalici (2:0), už pár rôčkov nezažil žiadne vážnejšie zdravotné trampoty. „Bolo to ešte v ´štrnástke´ a ´pätnástke´, keď som mal zlomenú ruku i niečo podobné na spodnej časti nohy. Potom sa mi ale väčšie nepríjemnosti vyhýbali,“ dodal zaujímavý muž stredu poľa MFK a tiež futbalista s veľmi cennou kopacou technikou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia