Concordia dala posledné zbohom kolegovi

Concordia dala posledné zbohom kolegovi

RedakciaŠport5.7.2021

Najprv vznikol, ešte počas majstrovskej sezóny 2005/2006 fanklub Ruža fans. Keď sa fanúšikovské jadro na štadióne pod Čebraťom v roku 2012 presunulo zo západnej tribúny na východné „géčko“, začala sa éra fanklubu Concordia 1906.

Ten odpálili Juraj „Popol“ Hariň a Tomáš Dian, spolu s ďalšími futbalovými fanatikmi, na čele s Matejom Mudičkom. V piatok ale prišla veľmi smutná správa, že vo veku 48 rokov zomrel charizmatický Juraj Hariň, ktorý prehral boj s nevyliečiteľnou chorobou.

Včera po devätnástej hodine sa do smútočného hávu odel sektor Concordie. Na ružomberskom štadióne sa konala dojímavá rozlúčka s neoddeliteľným článkom tohto diváckeho „placu“. „Bol to veľmi emotívny večer. Veru, ťažko sa hľadajú slová. Samozrejme, nemohla chýbať ani pyrotechnika, tú by nám ´Popol´ isto neodpustil. Prišli aj Jurajovi rodinní príslušníci. Bolo nás okolo stoosemdesiat,“ povedal pre náš portál Tomáš Dian, hlavný iniciátor pietneho a veľmi dôstojného aktu. Za klub si pamiatku Juraja Hariňa prišiel uctiť športový manažér Milan Bezák.

Tí najbližší už dlhšie vedeli, že je zle, žiaľ, „kosatá“ sa nemýlila. Navždy nás opustil nielen priaznivec „koženej“, ale i celého ružomberského športu, zvlášť basketbalu.

Celej rodine a všetkým pozostalým aj náš portál vyjadruje úprimnú sústrasť.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia