COVID-19 zase zaúradoval pod deravými košmi

COVID-19 zase zaúradoval pod deravými košmi

RedakciaŠport15.12.2020

Dnes o 17. hod. mal mať úvodný rozskok dohrávaný zápas 7. kola extraligy basketbalistiek MBK Ružomberok – ŠKP 08 Banská Bystrica. Družstvo spod Urpína aj pricestovalo do Koniarne, lenže jeho hráčky do haly ani nevstúpili, akurát zostali vonku, na parkovisku pri svojom mikrobuse. „Hnusoba“ korona totiž stretnutie „zrušila“.

Po odchode z Banskej Bystrice sme sa dozvedeli, že jedna dievčina, ktorá sa necítila dobre, z vlastnej iniciatívy postúpila test na COVID-19 a jej vzorka bola pozitívna. Hneď sme poprosili aj ďalšiu členku kádra, hoci nebola na zápas nominovaná, no mala zdravotné problémy, aby si tiež dala urobiť antigénový odber. Pred chvíľou sme sa dozvedeli, že jeho výsledok bol takisto pozitívny. O týchto skutočnostiach bola telefonicky informovaná hlavná lekárka SBA Monika Bartošová, ktorá neodporučila zápas odohrať,“ vysvetlil dôvody zrušenie stretnutia manažér bystrického klubu Milan Špiner. Zároveň ŠKP išiel do preventívnej karantény.

Domáce hráčky už boli „nahodené“ do dresov a rozbiehali predzápasovú rozcvičku, keď sa dozvedeli, že ani na druhý pokus sa duel neodohrá, pričom v pôvodnom termíne (4. novembra) ho stopla karanténa na oboch stranách.

Je to realita tejto doby a treba s tým rátať. Škoda, že sme sa to dozvedeli až teraz a nie skôr. Ale zareagujeme, urobíme normálny tréning. Všetci sme boli pripravení na zápas,“ reagoval tréner Ruže Juraj Suja.

Ružomberské ´baby´ i tréneri sa potom hodili do tréningového „hávu“, Suja si stihol odskočiť domov prezliecť „zápasovú“ košeľu a nasledovala zhruba poldruha hodinová bežná tréningová jednotka.

V sobotu (19. decembra) o 17. hod. Liptáčky čaká o 17. hod. domáci zápasom proti ŠK BK UMB Banská Bystrica.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia