Cracovia Krakov - Ružomberok 1:0

Cracovia Krakov - Ružomberok 1:0

Ján SvrčekŠport14.7.2023

Na štadióne v poľskej Raczne futbalisti MFK Ružomberok v prípravnom zápase podľahli Cracovii Krakov, siedmemu tímu najvyššej súťaže u našich severných susedov, 0:1. Keď o prehre mužstva spod Čebraťa rozhodol zbytočný inkasovaný gól v závere zápasu. Najprv zakiksoval Jackuliak a vo „finále“ poľskej akcie po pravej strane, v osobnom súboji prepadol Luterán. Zo strany Ruže bola jednoznačne lepšia úvodná štyridsaťpäťminútovka.

Peter Tomko, tréner Ružomberka: „Bol to veľmi slušný zápas, proti kvalitnému súperovi. Za prvý polčas nemám chalanom, čo vytknúť, dostali sa do troch čistých gólových šancí, žiaľ, zostali nepremenené. Tučný a Chrien boli úplne sami pred brankárom. Na konci sme zbytočne dostali gól. Celkove však môžem konštatovať, že chalani ukázali spôsob, akým sa budeme chcieť prezentovať a potvrdili cestu, ktorou sme sa vydali. V tomto zápase bolo veľmi veľa pozitívnych vecí, samozrejme, prehra mrzí, ale verím, že aj tento zápas nás posunie vpred.

Cracovia Krakov – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 85.Râpă.

MFK: Krajčírik (62. Ťapaj) – Selecký (69. Fabiš), Malý, Maslo, Kotula – Múdry (62. Jackuliak), Domonkos – Chrien, Luterán, Tučný (62. Boďa) – Gerec (81. Úradník).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia