Čutkovské dostaveníčko s laserovkami

Čutkovské "dostaveníčko" s laserovkami

Ján SvrčekŠport20.5.2024

V sobotu (18. mája) Športový klub bežeckého lyžovania a biatlonu (ŠK SKI) Ružomberok z poverenia Slovenského zväzu biatlonu usporiadal v Čutkovskej doline 1. kolo Slovenského pohára v letnom laserovom biatlone.

Máme za sebou vydarenú akciu. Predpoveď síce nebola dáka žičlivá, no napokon vyšlo aj počasie. Celkove v jednotlivých kategóriách súťažilo 111 pretekárov, z toho okolo šesťdesiat pod hlavičkou nášho klubu, keď zapojili sa i rodičia detí. Avšak netajím, čakal som trochu viac domácich ´dospelákov´, že si to prídu sprobovať,“ informoval nás predseda ŠK SKI Ružomberok a riaditeľ podujatia Ľuboslav Palguta.

ŠK SKI vznikol v roku 2019 a štvrtú sezónu sa veľmi intenzívne venuje mladej zmene. „Najviac ma teší, že naša základňa stále rozrastá, čo sme videli i teraz v Čutkove. Už máme cez štyridsať členov, ktorí chodia po pretekoch. Svojho času sme začínali úplne od nuly. No stále sme ešte, obrazne, v plienkach,“ dodal Ľ. Palguta.

Víťazi jednotlivých kategórií – prípravka: Š. Palguta a Muchaničová (obaja ŠK SKI Ružomberok), žiaci: Šida (ŠK SKI) a Hnilicová (ŠK Liptov), žiaci A: Kupec (KB Čierny Balog) a Tkáčiková (ŠK SKI), žiaci B: Frič (ŠK SKI) a Vajsová (ŠK Biatlon Mania Banská Bystrica), žiaci C: Dovič (Biatlon Mania) a Pančíková (KB Čierny Balog), dorast: Jusko a Jaroščáková (obaja ŠK SKI), muži open: Šimočko (Biatlon Mania), ženy open: Sedíleková (Biatlon Mania).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia