Čutkovský šlak aj so zaujímavými bikermi

Čutkovský šlak aj so zaujímavými "bikermi"

RedakciaŠport25.9.2021

Keď vlani celú noc lialo, organizátori (CKC Černová a O.Z. Čutkovský chotár) dokonca zvažovali, či ôsmy diel Čutkovského šlaku, pretekov ma horských bicykloch nezrušia. Kontinuita napokon zostala neprerušená, ale vrtochy počasia výrazne ovplyvnili účasť. Dnes (26. septembra) však „nebíčko“ partii okolo Tomáša Bačkora žičilo, sťaby na objednávku.

Každý rok sa snažíme našu akciu pozdvihnúť vyššie a pridať nejaké vylepšenie. Samozrejme, vždy veľkú rolu zohráva aj počasie. Prišlo tiež hodne detičiek a žiačikov, z ´decák´ prýštila naozaj veľká radosť. Čo sa týka ´dospelákov´, veľmi milo ma prekvapilo, keď sa v štartovnej listine objavilo meno viacnásobného českého majstra Karla Hartla. Štartoval tiež slovenský reprezentant Kristián Jánošík, no v našej doline už nie nová tvár,“ nezakrýval spokojnosť po 9. ročníku Čutkovského šlaku, ktorý napísalo 123 „bikerov“ (z toho 31 sa vydalo na nosnú dištanciu), jeho riaditeľ Tomáš Bačkor.

Na hlavnej 20,7 km trajektórii, ktorú vyskladali tri okruhy, dlhé 6,9 km, s celkovým prevýšením 939 m, triumfoval Kristián Jánošík z Liptovskej Lúžnej, ktorý zároveň ovládol kategóriu do 39 rokov. „Túto trať som sproboval prvý raz,“ rozhovoril sa pretekár PROefekt CST teamu – u, ktorý v Čutkovskej doline bol najlepší aj v roku 2019. „Predtým sa šliapalo až hore na hrebeň. Organizátori vytiahli pekný okruh, pomerne rýchly, keď nechýbali ani zaujímavé ´single´. Hneď v úvodnom kole, v zjazde som sa stratil Hartlovi a potom som držal vlastné tempo až do konca. Napokon z toho bol vyše 3 – minútový náskok,“ dopovedal účastník tohtoročných majstrovstiev sveta v MTB cross country v talianskom Val di Sole.

Len mimochodom, z Lúčok mám manželku, no po dlhšom čase, aj kvôli pandémii, som zavítal na Liptov. Som tu prvý raz, preteky som si našiel v kalendári. Je to taká komornejšia, ale veľmi pekná akcia,“ dal sa počuť 44 – ročný Čech, 6 – násobný majster svojej krajiny a na „Európe“ štyrikrát strieborný a dvakrát bronzový z Hraníc na Morave, ktorému patrilo prvenstvo medzi štyridsiatnikmi.

Debut na „šlaku“ mala takisto najrýchlejšia spomedzi žien Zuzana Michaličková, slovenská reprezentantka v triatlone. „Keďže sestra cestovala do Ružomberka kvôli basketbalovým zápasom, mamina hľadala aj nejaké preteky pre mňa,“ objasňovala svoju návštevu Čutkova 18 – ročná Žilinčanka, ktorá v aktuálnej sezóne má za sebou aj štarty na podujatiach Európskeho pohára a takisto premiéru, i s bodovým ziskom, na „sveťáku“ v Hamburgu. „Trať bola super. Prvé kolo bolo pre mňa tak trochu zoznamovacie, v ďalších dvoch som už mohla dať do toho všetko. Bolo to dobrý nápad sem prísť. Pekná trať, hore – dole a príjemná atmosféra.“

VÝSLEDKY

Hlavná trať 20,7 km – juniori: 1. Hurák (Cyklistická tour) 1:15:50, 2. Salva (Ružomberok) 1:21:25, 3. Veselý (Rajec) 1:22:11, muži do 39 rokov: 1. K. Jánošík (PRO efekt CST team) 54:53, 2. Dubovec (InShape.sk Bratislava) 1:00:34, 3. Baran (Ružomberok) 1:13:47, do 49 rokov: 1. Hartl (ČR) 58:17, 2. Bohúň (Ružomberok) 1:02:42, 3. Harceg (Suncycle.sk Cycling) 1:07:01, do 59 rokov: 1. Kršák (Vasilov) 1:17:44, nad 60 rokov: 1. Tomo (Krmeš) 1:45:35, ženy do 39 rokov: 1. Michaličková (Žilina) 1:14:03.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia