Čutkovský šľak už tretíkrát ovládol Miloš Pelach

Čutkovský šľak už tretíkrát ovládol Miloš Pelach

RedakciaŠport9.2.2019

Po ročnej pauze, ktorú si vynútil nedostatok snehu, sa dnes (9. februára) v réžii Černovcov uskutočnil 5. ročník skialpinistických pretekov Čutkovský šľak.

Netajím, čakali sme viac ako 22 pretekárov, no zároveň v Jasnej prebiehal Slovenský pohár. Náš šlak sa pôvodne mal konať o týždeň skôr, ale vyskytli sa nejaké organizačné problémy a tiež predpoveď počasia bola dosť nežičlivá, keď napokon aj pršalo,“ povedal jeden z nosných mužov organizátorského súkolia Róbert Janiga.

Nevadí, my sa nehrnieme za počtami. Tieto preteky robíme pre radosť, hlavne pre ľudí, ktorí si chcú zašportovať a otestovať svoje schopnosti. Je to taká vidiecka, skôr rodinná akcia“ konštatoval Patrik Habo, ktorý v roku 2012 bol pri zrode miestneho skialpinistického podniku. „S Martinom Hatalom a Petrom Bačkorom sme boli v Rakúsku, kde sme videli tiež jedny lyžiarske preteky. Tie boli veľkou inšpiráciou aj pre nás,“ doplnil Habo.

Tretíkrát v rade na hlavnej, tentoraz 14 km trati s prevýšením 860 m, triumfoval Ružomberčan Miloš Pelach. „Opäť to bolo super, strmé stupáky, ťažké zjazdy. Bol aj úsek, keď som musel zhodiť lyže a šliapať po svojich. Je to veľmi pekná akcia, škoda, že neoslovila viacerých Ružomberčanov, či ľudí z najbližšieho okolia,“ opísal Miloš Pelach.

Zo žien si najdlhšiu trasu zvolila len domáca Zuzana Jančiová. „Začínala som kratšou vzdialenosťou, ale keď som už tu, bolo by hriechom nedať si poriadne do tela. Najťažší je výšľap na Tlstú hore, ale aj zjazdy dajú zabrať. Od malička skialpujem s otcom, ktorý aj dnes pretekal,“ pochválila sa Zuzana Jančiová.

Na hobíckej dištancii 7,81 km bol podobne ako pred dvomi rokmi najrýchlejší René Kováčik z Liptovského Mikuláša, ktorý háji farby ružomberského Malinô SkiAlp teamu.

Z výsledkov – A trať 14 km (prevýšenie 860 m): 1. Pelach (Malinô Brdo ski&bike race club) 1:19:45, 2. B. Kovalčík (CKC Černová) 1:22,56, 3. Letko (Malinô SkiAlp team) 1:28:53, nad 45 rokov: 1. J. Chebeň (Černová) 1:30:25, ženy 1. Jančiová (Moji ľudia Černová) 1:44,47, B trať 7,81 km (554 m): 1. B. Kováčik (Malinô SkiALp team) 58:24, ženy 1. Kubová (Adam Sport Ružomberok) 1:13:10.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia