Cyklista M. Ulík stále čaká na ďalší štart

Cyklista M. Ulík stále čaká na ďalší štart

RedakciaŠport13.3.2023

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike a v cyklokrose Matej Ulík je momentálne so svojim klubom Expres CZ-Scott Team Kolín na tréningovom kempe v tureckej Alanyi.

V sobotu tu mali byť preteky, no napokon ich zrušili, takže na svoj prvý štart po dlhej, vyše osemmesačnej pauze, stále len čakám. Netajím, už som sa tešil, že si konečne užijem súťažnú atmosféru,“ povedal nám do telefónu 26 – ročný biker z Liptovskej Osady, ktorý je v plnej príprave na sezónu v cross country, v disciplíne, v ktorej vlani získal prvý majstrovský titul medzi mužmi.

Ulík naposledy súťažne šliapal do pedálov 7. augusta 2022 na pretekoch Slovenského pohára, s medzinárodným puncom UCI C2 v Poráči, kde skončil štvrtý, no o dva dni na to už ležal v nemocnici. Napokon vyšetrenia potvrdili, že ide o zápas srdcového svalu, pričom obavy boli oveľa horšie. Samozrejme, nasledovalo absolútne voľno. „Najbližšie by som mal štartovať 24. marca v srbskom Novom Sade. V apríli po Veľkej Noci prídu na rad prvé dve kolá Slovenského pohára,“ odkryl čo – to zo svojho programu Lipták.

V krajine „polmesiaca“ náš reprezentant pobudne do 20. marca. „Ide o dvojtýždňový pobyt. Minulý týždeň bolo stále jasno a teplota okolo 25-26 stupňov. Dnes začalo pršať, no už prestalo, takže aj ortuť klesla asi na šestnásť stupňov. Celkove je počasie veľmi dobré. Denne šliapeme hlavne dlhšie úseky, takže tréningy trvajú od štyroch do piatich hodín. Momentálne som spokojný, cítim sa dobre. Lenže až preteky ukážu, na čom človek je,“ dozvedeli sme sa ďalej.

Slovenská cyklistická ikona, trojnásobný majster sveta na ceste Peter Sagan pred časom vyhlásil, že na budúcoročnej olympiáde v Paríži chce štartovať práve v cross country. Preto zvedaví sme boli na názor Ulíka. „Bodaj by sa to aj stalo. Celej horskej cyklistike na Slovensku by to iba pomohlo. Po každej stránke. Určite aj mne,“ reagoval Osaďan.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia