Cyklistické stretko pred Kolibou u dobrého pastiera

Cyklistické "stretko" pred Kolibou u dobrého pastiera

RedakciaŠport24.9.2020

V Černovskom chotári, v malebnom kúte Veľkej Fatry sa v sobotu (26. septembra) uskutoční 8. diel pretekov na horských bicykloch Čutkovský šlak.

Od 8:30 hod. sa začne prezentácia, na 9:45 hod. je naplánované otvorenie podujatia a o 10. hod. súťažný program otvoria detské kategórie. O 10:10 hod. štartuje mladšie žiactvo (1,7 km) a o 10:30 hod. staršie žiactvo (2,3 km).

Hlavný hromadný štart príde na rad o 11. hod., keď na 20,7 km trať, s prevýšením 939 m, sa vydajú juniori, muži do 49, do 49, do 59 a nad 60 rokov, juniorky, ženy do 39, do 49 a nad 50 rokov a e-bikeri, vedno s „hobíkmi“, kadetmi a kadetkami, s kategóriami, pre ktoré je vypísané jedno „kolečko“, teda 6,9 km. „Oproti minulému roku sme zmenili nosnú trasu. Miesto jedného dlhého okruhu, ktorý bol vytiahnutý až do hory, všetci absolvujú tri kolá. Bude to aj atraktívnejšie pre divákov, budú môcť priebežne sledovať dianie. Všetko ostatné zostáva po starom.“ uviedol riaditeľ Čutkovského šlaku Tomáš Bačkor.

Za povšimnutie stojí, že najlepší muž i žena si z Čutkovskej doliny odnesú nielen finančnú odmenu, ale aj živého barančeka.

Podujatie, ktoré otvára svoju náruč všetkým – výkonnostným i rekreačným „bikerom“, z roka na rok košatie. Vlani sa organizátori posunuli na číslo 138 pretekárov, keď na nosnej dištancii bol najrýchlejší Kristián Jánošík z Liptovskej Lúžnej, ktorý jazdí sa PROefekt team.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia