Cyklistický enduráci na Málinom Brde a v Hrabove

Cyklistický enduráci na Málinom Brde a v Hrabove

RedakciaŠport28.9.2021

Do ružomberského strediska Malinô Brdo ski & bike family park v nedeľu prvý raz zavítal Slovenský pohár v zjazde na horských bicykloch v disciplíne enduro.

Raz, ešte v rámci Bike Festu sme takúto súťaž zorganizovali, no vtedy išlo len o verejné preteky, na ktorých štartovalo okolo tridsať-štyridsať cyklistov. Teraz to bolo podujatie úplne iného rangu. U nás sa konalo 4. kolo Slovenského pohára za účasti 103 štartujúcich i s medzinárodnou účasťou. Pôvodne tieto preteky sa mali byť na Branisku. Tam však padli a tak bolo oslovené naše stredisko,“ rozprával marketingový manažér ružomberského ski & bike parku Tomáš Gazdarica.

V hlavnej mužskej kategórii triumfoval Martin Knapec (CTM Racing team), pred Denisom Kohútom (Deem racing team) a Adamom Rojčekom (Bansee Racing Brigade) z Liptovského Mikuláša.

Pretekári absolvovali štyri rýchlostné skúšky, teda štyri zjazdy. Z toho tri v našom bike parku a jeden atypický na chodníku za Sidorovom, kadiaľ vedú aj známe bežecké preteky. Súčet týchto rýchlostných vložiek vyskladal výsledný čas. Vypísaných bolo šesť kategórii,“ pripojil Gazdarica k samotným pretekom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia