Cyklokrosár Ulík kúsok od stupňa víťazov

Cyklokrosár Ulík kúsok od stupňa víťazov

Ján SvrčekŠport23.10.2023

Po dvoch piatych priečkach (v Selciach a v Podbrezovej), včera Matej Ulík z Liptovskej Osady skončil na 3. kole Slovenského pohára v cyklokrose, na pretekoch Grand Prix Trnava, štvrtý, so šesť sekundovou stratou na bronzového Nemca Lukasa Herrmana. Zvíťazil Čech Marek Konwa (TJ Auto Škoda Mladá Boleslav).

Zatiaľ najlepšieho umiestnenie, ale pocitovo, taký štandard,“ vyhlásil 26 - ročný Ulík, jazdiaci za český Expres CZ-Scott Team Kolín. „Rovinatá trať, to nie môj profil. Avšak, bol som blízko k pódiu, no v závere ma nemecký jazdec vyškolil.“

Na 3,3 km okruhu, ktorý devätnásť pretekárov z celkového počtu 34 v kategórii elite, ukrojilo deväťkrát, Ulík si veľmi sľubne počínal. „V polovici pretekov sa zdalo, že Nemec už má toho dosť, lenže v posledných okruhoch zázračne ´vstal z mŕtvych´ a napokon v závere ma dokázal obehnúť. Išli sme na tretej-štvrtej pozícii, no dáko nestriedal, nespolupracoval. V nepríjemnom protivetre sa viezol za mnou, a tak šetril sily. Ja som zase nechcel spomaliť, aby sa na nás nedotiahli ďalší súperi. No, možno práve to ma stálo ´bedňu´. Ešte som si myslel, že aj druhý pretekár sa dá v závere dobehnúť, no nepodarilo sa,“ opísal v súčasnosti jasne najlepší slovenský cyklokrosár svoju trnavskú misiu.

Milan Jánošík (KNAC Ružomberok) opäť ovládol kategóriu masters „C“.

Z výsledkov – muži elite (9 okruhov, jeden 3,3 km): 1. Konwa (ČR) 59:56, 2. Říman (ČR) 1:00:43, 3. Herrman (Nem.) 1:01:04, 4. M. Ulík (SR) 1:01:10, masters „C“ (nad 60 rokov) (3 okruhy): 1. M. Jánošík (KNAC Ružomberok) 35:48, 3. J. Ulík (OŠK Tatran Liptovská Osada) 38:10.

Foto: Soňa Niková

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia