Cykloturistický event bol slávnostne otvorený

Cykloturistický event bol slávnostne otvorený

RedakciaŠport29.8.2019

Vo štvrtok (29. augusta) večer v párty stane v areáli Obchodnej akadémie v Ružomberku predseda Klubu slovenských turistov (KST) Peter Dragúň oficiálne otvoril 41. zraz cykloturistov KST. Účastníkov významnej republikovej akcii privítal domáci primátor Igor Čombor, ktorý vo svojom príhovore tiež pripomenul, že Ružomberok za niekoľko dní bude etapovým mestom prestížnych cyklistických pretekov Okolo Slovenska.

Šéf slovenských turistov P. Dragúň odovzdal aj významné ocenenia – plaketu KST Igorovi Čomborovi za prínos pri organizácii zimného celoslovenského zrazu v roku 2017 i aktuálneho "dostaveníčka" vyznavačov galusiek a medaily KST Jozefovi Javorkovi, priekopníkovi slovenskej cykloturistiky a Márii Martišovej, ktorá v roku 1979 odštartovala tradíciu cyklozrazov pod Tatrami.

Zatiaľ sme zaregistrovali 350 účastníkov, ale očakávame, že táto cifra ešte narastie, pretože na jednotlivé trasy sa záujemcovi stále môžu prihlasovať. Privítali sme tiež turistov z Čiech, Poľska a Ukrajiny,“ informoval nás predseda organizačného výboru podujatia Ľubomír Kubáň.

P. Dragúň mal ešte v pamäti veľkolepý zimný zraz KST spred dvoch rokov. „Organizácia bola perfektná, nič iné neočakávam ani teraz. Veď sú to praví zanietenci,“ uviedol prvý muž našej turistiky. „Opäť sa tu stretávajú ľudia z celého Slovenska, aby si aj posedeli, porozprávali, čo je predpokladom vzniku nových priateľstiev. To je takisto zmysel našich zrazov. Oni nie sú iba o hltaní kilometrov, ale hlavne o krásnych stretnutiach.“

Mária Martišová sedela pri nestorovi turistiky na bicykli Jozefovi Javorkovi. „Teší ma, že organizátori na mňa nezabudli ako na zakladateľku turistických cyklozrazov. Potiahla som ich trinásť, potom som sa ešte na niektorých zúčastnila. Pána Javorku poznám ako vynikajúceho človeka, nadšenca našej turistiky, ktorý pred tridsiatimi-štyridsiatimi rokmi sa venoval hlavne mládeži. Navždy zostane v mojej pamäti a v mojom srdci,“ vyznala s M. Martišková z Bratislavy.

Po oficiálnej časti otváracieho dňa, párty stan patril folklórnemu súboru Liptov a popradskej kapele K3.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia