D. Hanulová ženská kráľovná Liptovského polmaratónu

D. Hanulová ženská kráľovná Liptovského polmaratónu

Ján SvrčekŠport21.10.2023

Dnešný 10. ročník STOP.SHOP Liptovský Mikuláš polmaratónu prilákal 170 vytrvalcov. Na 21 097,5 km trati so štartom a cieľom pred nákupným centrom na ul. 1. mája v Liptovskom Mikuláši, ktorá ďalej viedla cez Podtatranskú ulicu, Liptovskú Ondrašovú, Mútnik, Trstené, Bobrovec, až na okraj Jalovca, kde bola obrátka, medzi mužmi prvý raz triumfoval Tomáš Michalec (Maratón klub Rajec) za 1:14:40,57 hod.

Spomedzi žien, podobne ako vlani mala najrýchlejšie nohy Danka Hanulová z Liptovských Sliačov, keď cieľ preťala výkonom 1:35:29,29 hod. „Teraz sú už moje pocity iba príjemné. Návrat na starú trať bol veľmi náročný. Navyše, tento rok som veľa pretekov neabsolvovala kvôli zdravotným komplikáciám. Takže super. Posledné kilometre už nohy ťažšie znášali, no všetko dobre dopadlo. Zvažovala som, či prídem, ale avizované pekné počasie ma jednoznačne presvedčilo. Priznám sa, nemám rada zimu,“ uviedla D. Hanulová, prvá v dámskej spoločnosti nad 50 rokov (zo Štefko running team).

V kategórii do 39 rokov druhá priečka patrila Miroslave Nekorancovej z Hubovej (1:44:48,91 hod.) „Hoci to bolo ťažšie ako minulý rok, keď som tu štartovala prvý raz, som maximálne spokojná. Okruh bol náročnejší. Na polmaratóne je to zatiaľ môj najväčší úspech,“ dala sa počuť 38 – ročná pretekárka, ktorá dodala, že pravidelne beháva, pretože takáto aktivita jej prináša predovšetkým radosť.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia