D. Hrúziková (aj) v repre so streleckým apetítom

D. Hrúziková (aj) v "repre" so streleckým apetítom

Ján SvrčekŠport7.12.2023

Slovenská dievčenská futbalová reprezentácia do 19 rokov ovládla turnaj prvej fázy kvalifikácie majstrovstiev Európy v Rumunsku. Družstvo získalo štyri body a svojim súperkám nastrieľalo deväť gólov, keď pod päť sa podpísala ružomberská hráčka Darina Hrúziková.

Slovenky v úvodnom dueli remizovali s domácim Rumunskom 3:3 a v druhom zápase deklasovali Kazachstan 6:0. Na konečné poradie v trojčlennej skupine museli čakať do záverečného, utorkového stretnutia Rumunsko - Kazachstan (1:0). Po ňom padla definitíva, že do elitnej Ligy A postúpili z prvej priečky v skupine.

„Určite, všetky góly si cením, ale bez spoluhráčok by som to nedokázala. Najdôležitejší je náš postup do elitnej skupiny´, čím bol splnený vytýčený cieľ. Samozrejme, radosť bola veľká,“ vravela 18 – ročná útočníčka MFK Ružomberok, ktorá proti Rumunkám dvakrát skórovala a v stretnutí s Kazachstanom sa blysla hetrikom. „Aj prvý zápas sa dal zvládnuť trojbodovo. Po ňom si tréner Jozef Jelšic zavolal nás, ofenzívne hráčky a prebrali sme nevyužité šance, ktorých bolo hodne. Nuž a pred Kazachstanom aj to asi pomohlo.“

Mladučká Oravčanka, ktorá býva v Istebnom a navštevuje Obchodnú akadémiu v Dolnom Kubíne, je tiež veľkou oporou ženskej Ruže, ktorá má za sebou, pod vedením trénera Jaroslava Súkeníka, fantastickú jeseň. V I. lige zimuje na druhej priečke iba dva body za republikovým šampiónom z predchádzajúcich dvoch sezón Spartakom Myjava. „Máme z toho veľkú radosť. O niečom takom sa nám predtým ani len nesnívalo. Je za tým dobrý tím a nasadenie. Čo sa týka partie, som veľmi spokojná, lepšia už ani nemôže byť. Všetko nám zahralo do kariet. Dúfam, že sa pobijeme aj o titul,“ prešla ku klubovej úrovni druhá najlepšie kanonierka najvyššej domácej súťaže 15 – gólová Hrúziková.

Nie je tajomstvom, že šikovná „kočka“ sa svojimi výkonmi dostala aj do hľadáčiku klubov spoza hraníc. „Áno, mám cudzinu v pláne. Nakoľko momentálne navštevujem maturitný ročník na strednej škole, takže tento krok asi oddialim do leta,“ čo – to odkryla zo svojich plánov tretia najlepšia futbalistka v ankete Únie futbalových profesionálov za sezónu 2022/2023.

Na záver sme sa našej „osemnástky“ spýtali, či je reálnu prerušiť myjavskú domácu hegemóniu. „Myslím si, že áno. Veď so Spartakom dokázala remizovať Petržalka a Slovan Bratislava ho aj zdolal. Určite sa aj na Myjavu dokážeme na jar dobre pripraviť.“

Foto: sfz, MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia