D. Jahoda v stolnotenisovej exekutíve

D. Jahoda v stolnotenisovej exekutíve

RedakciaŠport20.6.2021

Prezident a tréner Športového klubu stolného tenisu (SKST) Ružomberok Dalibor Jahoda (roč. nar. 1975) bol zvolený do 9 – členného výkonného výboru Slovenského stolnotenisového zväzu (SSTZ), ako zástupca hráčov. Novým predsedom sa stal Anton Hamran, ktorý na tejto funkcii vystriedal Zdenka Kríža, ten stál na čele zväzu 38 rokov.

Boli to neskutočné emócie. Navyše pomerne dlho sa čakalo na výsledok hlasovania. Na rovnaký post kandidoval aj stále aktívny hráč, Martin Gumáň, republiková ´jedenástka´. Vyhral som v pomere 35:15. Som šťastný, že zavážili moje argumenty. Výrazne mi pri kandidatúre pomohol dlhoročný ťahúň a v súčasnosti čestný prezident ružomberského klubu a známy medzinárodný rozhodca Marián Bystričan,“ vyznal sa Jahoda.

Pre ružomberského činovníka „celuloidovej loptičky“ je dôvera delegátov veľkou výzvou i záväzkom. „Vo výkonnom výbore síce mám len jeden hlas, no určite táto voľba mi otvára možnosti, aby veci, s ktorými som bol už predtým nespokojný, sa postupným krokmi zmenili, aby sme sa posúvali ďalej. Mojou ambíciou je zlepšiť podmienky pre hráčsku komunitu i celý stolný tenis a veľký dôraz budem klásť na pomoc regiónom a malým klubom,“ pokračoval Jahoda.

Niekdajší juniorsky majster Slovenska, neskôr člen viacerých tímov v najvyššej súťaži mužov, ktorého skôr než do ruky chytil pingpongovú raketu, zlákal futbal a ešte stále 37. hráč slovenského rebríčka, už do piatkovej konferencie SSTZ v Bratislave sedel na viacerých stoličkách. Okrem pozícií v ružomberskom klube je reprezentačným trénerom kadetov i členom výkonného výboru Stredoslovenského stolnotenisového zväzu. „Samozrejme, niektoré aktivity je nutné okresať. V ŠKST pri najbližších voľbách, ktoré sa uskutočnia čoskoro, opustím stoličku prezidenta klubu, ale ak dostanem hlasy, rád budem pokračovať vo výkonnom výbor. Vybral som už aj dvoch nových trénerov Michala Mikušiaka a Martina Budiaka, chalanov z mojej prvej partie, keď som zavítal do tohto klubu. Naďalej zostávam pri extraligovom ´áčku´ mužov, tiež dám dokopy družstvo žien pre najbližšiu sezónu. Ružomberok vždy bude moja srdcovka,“ pripojil Dalibor Jahoda.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia