D. Köstl už navštevoval Ružomberok ako žiačik

D. Köstl už navštevoval Ružomberok ako žiačik

Ján SvrčekŠport16.6.2024

Smelo možno povedať, že už dávno MFK Ružomberok nezalovil na futbalovom trhu, tak vážne, ako teraz, keď angažoval skúseného a „hotového“ hráča, obrancu Daniel Köstla z Bohemiansu 1905 Praha.

V mojich spomienkach sa ružomberský štadión spája s niekdajším medzinárodným turnajom žiakov, či prípravkárov. Bol som tu asi štyrikrát s pražskou Spartou,“ oprášil si 26 – ročný Köstl bývalý Pohár Modi SCP, ktorý založil a osem rokov zastrešoval majiteľ ružomberskej futbalovej „akciovky“ Milan Filo.

Teraz však do centra dolného Liptova rodený Pražák prišiel na prestup, s trojročným kontraktom, pričom vôbec prvý raz bude pôsobiť mimo svojej vlasti. V ´Bohemke´ som strávil už dákych päť rokov a človek cítil, že nastal pravý čas na zmenu. Pri rozhodovaní určite zavážilo, že Ružomberok vyhral Slovenský pohár, že ho čaká európska futbalová súťaž. Určite by som nešiel niekde len tak,“ objasňoval svoj krok nový muž v ružomberskej kabíne. Všetko to trvalo asi dva týždne, vrátane nejakého vzájomného oťukávania sa. Som rád, že to takto dopadlo a teším sa na novú výzvu.“

Hráč z českej metropoly, ktorá má cez 1,3 milióna obyvateľov vhupol ani nie do 30 – tisícového Ružomberka. Áno, je to veľký skok. No nie som typ človeka, ktorý by dačo v meste vyhľadával. Mne stačí štadión a dakde prespať,“ pri tejto tému povedal Köstl.

Novej posile Ruže sme pripomenuli, že v ružomberskom klube sú pravidelne vysoké ciele. „Viem, že pán Fiľo, ktorého bolo vidno aj na našich domácich zápasoch v Prahe, je náročný človek. Ja však s ním plne súhlasím. Taký, sa snažím byť aj ja voči sebe. Myslím si, že som tiež dosť kritický na seba. Samozrejme, keď sa darí, keď sú dobré výsledky, možno sa pochváliť, ale nezľavovať v práci. Dáke uspokojenie, je veľmi ´špatná´ vec,“ doložil Daniel Köstl.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia