D. Kružliak v najlepšej Jedenástke Fortuna ligy

D. Kružliak v najlepšej Jedenástke Fortuna ligy

RedakciaŠport27.5.2019

Na slávnostnom galavečeri vo VIP priestoroch bratislavského štadióna na Tehelnom poli v sobotu (25. mája) Únia ligových klubov (ÚLK) vyhlásila výsledky ankety Jedenástka Fortuna ligy 2018/2019.

Do elitnej spoločnosti sa dostal aj kapitán MFK Ružomberok Dominik Kružliak. Dvadsaťdvaročný stopér, ktorý pod Čebrať ako mládežník prestúpil z Palúdzky, sa po vážnom zranení len vlani v októbri vrátil do zostavy Liptákov a v jarnej časti už bol znovu oporou zadných radov Ruže. Pred pár dňami mikulášsky rodák predĺžil s Ružou zmluvu do konca sezóny 2019/2020.

Kružliak si hneď na prvom tréningu zimnej prípravy v januári 2018 roztrhol predný krížny väz v ľavom kolene a nevyhnutná bola jeho plastická operácia. Bývalý reprezentant do 21 rokov potom vynechal aj spoločný letný prípravný blok.

Cenu pre absolútne najlepšieho hráča si prevzal útočník Slovana Bratislava, slovinský reprezentant Andraž Šporar, s 29 gólmi aj najlepší ligový kanonier.

V ankete hlasovali tréneri mužstiev najvyššej súťaže, prezident ÚLK, zástupcovia Slovenského futbalového zväzu (tréner a asistent seniorskej reprezentácie, tréner SR do 21 rokov, technický riaditeľ a zástupca trénerov vo výkonnom výbore) prezident Únie futbalových trénerov Slovenska a predstavitelia médií.

Stopér MFK sa v Bratislave stal tiež laureátom Jedenástky talentov, ktorá vznikla na základe oficiálnych zápasových štatistík. Tu sa do ideálnej zostavy dostal aj ďalší ružomberský futbalista, ofenzívny strepololiar Tihomir Kostadinov.

Pripomeňme, že anketa Jedenástka roka sa zrodila práve v Ružomberku. Prvý raz boli oceňovaní najlepší československí futbalisti podľa jednotlivých postov za rok 1976 a táto tradícia trvala do roku 1989. V deväťdesiatom treťom bola obnovená v rámci samostatného Slovenska a Ružomberčania ju nepretržite potiahli až do roku 2006. Potom ešte raz futbalový galavečer, ale už pod strechou ÚLK, zavítal do centra dolného Liptova a to v roku 2015.

Jedenástka Fortuna ligy 2018/2019: Dominik Greif (Slovan Bratislava, 9 hlasov) – Kristián Koštrna (Dunajská Streda, 8), Dominik Kružliak (Ružomberok, 8), Vasil Božikov (Slovan, 22), Eric Davis (Dunajská Streda, 18) – Miroslav Káčer (Žilina, 8), Marin Ljubičič (Slovan/Dunajská Streda, 16) - Aleksander Čavrič (Slovan, 12), Zsolt Kalmár (Dunajská Streda, 19), Moha (Slovan, 25)- Andraž Šporar (Slovan, 24).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia