D. Rusiňáková opäť pod košmi, ale trojkovými

D. Rusiňáková opäť pod košmi, ale "trojkovými"

RedakciaŠport15.5.2021

Pred dvomi týždňami Dominika Rusiňáková spontánne oslavovala v športovej hale Koniareň podkošový titul s Ružomberkom v klasickom basketbale a tento týždeň je už so slovenskou reprezentáciou na medzinárodnom turnaji v 3x3 basketbale vo Viedni, kde okrem domáceho Rakúska, štartuje aj Česko.

Nikdy predtým som sa nevenovala ´trojkovému´ basketbalu. Je to pre mňa úplná novinka, musela som si naštudovať pravidlá a zvykať si na niečo nepoznané,“ uviedla popradská rodáčka, ktorá v priebehu uplynulej sezóny prestúpila do MBK Ružomberok z Popradu, aby sa po takmer dvadsaťmesačnej výluke kvôli roztrhnutému prednému krížnemu väzu v kolene a následnej plastickej operácii, vrátila pod súťažné deravé koše.

Po finálovej sérii s Piešťanskými Čajkami som mala len pár dní voľno a išla som na kemp do Šamorína. Ešte predtým ma oslovil Richard Kamenský, koordinátor ženskej zložky 3x3 pri Slovenskej basketbalovej asociácii (SBA), či tento formát neskúsim. Prikývla som, hoci som ani nevedela, čo všetko ma čaká. V Šamoríne, kde sa zišli reprezentácie do 23 rokov a žien, som bola jediná z ´báb´, ktorá ´trojkový´ basket doteraz nesprobovala,“ pokračovala 27 – ročná, 184 cm vysoká hráčka.

Nová vábnička rýchlo vtiahla Rusiňákovú do svojich osídiel. „Človek zase dačo iné zažije a tiež nadobúda cenné skúsenosti. Môžem povedať, že´ trojkový´ basketbal, ktorý je voľnejší, čo sa týka stretov tvrdší, keď hra sa menej prerušuje, mi celkom vyhovuje. Svojim spôsobom sa tu po klasickej sezóne aj odreagujete. Som rada, že tomuto odvetviu sa dostáva zvýšená pozornosť od SBA.“

O týždeň Slovenky čaká už úvodné podujatie prestížnej svetovej série Women Setrie´s vo francúzskom meste Voiron.

Zvedaví sme tiež boli, čo hráčka, ktorá má za sebou aj zahraničné adresy (UBI Graz, Flying Foxes Viedeň a Slávie Praha) zamýšľa ďalej v klasike päť na päť. „Nechcem predbiehať, mám sa stretnúť s výkonným riaditeľom Radoslavom Popelkom,“ znela Rusiňákovej odpoveď.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia