D. Takáč v hráčskej kariére pokračuje na poľskej adrese

D. Takáč v hráčskej kariére pokračuje na poľskej adrese

RedakciaŠport18.1.2022

Po Severomacedóncovi Tichomírovi Kostadinovovi (prestup do Piastu Glivice) a Adamovi Brenkusovi (hosťovanie v Partizáne Bardejov), už v ružomberskej kabíne zostalo prázdne miesto aj po Daliborovi Takáčovi. Dvadsaťštyriročný stredopoliar síce odštartoval s Ružou zimnú prípravu, ale dnes už definitívne svoju ďalšiu hráčsku dráhu, po dohode klubov, spojil s tretím tímom druhej najvyššej poľskej súťaže Koronou Kielce.

Hlavnou motiváciou pre mňa je, že tamojšie mužstvo sa snaží o postup do Ekstraklasy a aj celý klub je tak nastavený. Netajím, po piatich rokoch som sa chcel posunúť ďalej, hrať inú ligu, čiže sprobovať niečo nové. Nechcel som už zostať na Slovensku. Od svojich manažérov som sa dozvedel, že poľský klub ma dlhšie sledoval,“ uviedol 24 – ročný stredopoliar.

Pod Čebrať Takáč prišiel v januári 2017 z druholigového FC VSS Košice. „Mužstvo vtedy trénoval Norbert Hrnčár a ja som v kabíne vyfasoval ´flek´ vedľa Petra Gála-Andrezlyho. Ružomberskému klubu som za veľa vďačný, tu som dostal šancu hrať najvyššiu súťaž a takisto som zažil veľa pekných chvíľ,“ pripojil momentálne už exružomberčan, ktorý si s Koronou Kielce tľapol na dva a pol ročnom kontrakte.

Bol aktívny, za posledný polrok urobil veľký progres a tak si ho všimli aj iné kluby. Je to chlapec, ktorý na sebe robí, preto je to odmena za jeho prácu. Prajeme mu hlavne veľa zdravia a verím, že futbalovo sa presadí aj v Poľsku,“ povedal na adresu hráča, ktorý v našej elitnej slovenskej súťaži má na svojom konte 126 zápasov a desať gólov, tréner momentálne tretieho tímu Fortuna ligy Peter Struhár.

V súťažnom ročníku pri Takáčovom mene je 16 fortunaligových štartov, 1236 odohraných minút, jeden gól a šesť asistencií.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia