D. Ťapaj kúzlil, no cítil sa vinný, že mužstvo nevyhralo

D. Ťapaj kúzlil, no cítil sa vinný, že mužstvo nevyhralo

Ján SvrčekŠport12.5.2024

Ružomberský brankár Dominik Ťapaj včera v dueli proti Žiline (1:1), bol dlho nepriestrelný. Čaroval už v 8. min., takisto hneď na začiatku druhého polčasu zmaril tutovku Ghančanovi Billemu, no v 88. min. ho prekonal lišiackou „obaľovačkou“ z priameho kopu Timotej Jambor.

Všetci sme určite sklamaní, no ja zvlášť. Gólovú situáciu bolo treba inak vyriešiť. Múr bol dobre postavený, ale ja som stál zle. Takúto strelu brankár musí chytiť, takže beriem to aj na seba. Preto u mňa prevládajú nepríjemné pocity. Celý môj výkon sa s tým neguje. Potom je jedno, či schytíte tri šance súpera. Od toho som tam. Určite mali sme ešte pridať aj druhý gól, ale to, čo sa udialo v závere, nesmie sa stať. Strašne to človeka mrzí. Chceli sme a napokon tiež mali sme tento zápas vyhrať,sypal si v mixóne popol na hlavu Ťapaj, z nášho pohľadu nezaslúžene, pretože dobrú prácu v danom momente odviedla i dvojica žilinských hráčov pri domácom múre, ktorá mohla zmiasť strážcu domácej „svätyne“.

Liptáci po vyše dvoch rokoch už siahali (konečne) po víťazstve nad „šošonmi“, no zase to nevyšlo, aj keď im výrazne do kariet zahrala červená karta žilinského Severomacedónca Andreja Stojčevského v 36. min. „V závere som veril, že stav 1:0 zostane, že neinkasujeme. Žiaľ, nepodarilo sa to,“ doložil očividne smutný Dominik Ťapaj, ktorý 10. mája oslávil 20 rokov, po svojom deviatom štarte v našej najvyššej futbalovej súťaži a štvrtom v sezóne 2023/2024.

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia