D. Tittel, st. oslavuje osemdesiat

D. Tittel, st. oslavuje osemdesiat

Ján SvrčekŠport9.6.2023

Pri vyslovení mena Dušan Tittel, sa súčasníkom vybaví predovšetkým mnohonásobný československý a slovenský reprezentant, víťaz troch ročníkov ankety O najlepšieho futbalistu roka a svojho času aj generálny manažér MFK Ružomberok. S futbalom bol takmer celý svoj život spätý tiež jeho otec Dušan Tittel, st., ktorý v piatok (9. júna) oslavuje svoje osemdesiate narodeniny.

D. Tittel, senior prvé vážne kroky s „koženou“ spojil v centre dolného Liptova. „Ako 17 – ročný som nastupoval za A mužstvo vo vtedajšej druhej ligy. Dodnes si pamätám na zápas proti Trnave, keď sme vyhrali 1:0, gólom Viliama Uhroviča. Nikdy nezabudnem na stretnutie s VSS Košice (2:1), veď som prekonal legendárneho brankára Antona Švajlena. Bolo to obdobie po strieborných majstrovstvách sveta v Čile v roku 1962. V Ružomberku som strávil tri sezóny a ďalšie potom nasledovali v Dolnom Kubíne, do sedemdesiateho štvrtého. Bola to úplne iná doba, s tou dnešnou sa ani nedá porovnať,“ zaspomínal si náš jubilant.

Pod Čebrať sa futbalový zanietenec z Oravy po dlhšom čase vrátil a v klube pôsobil ako mládežnícky tréner. Len mimochodom, v súťažnom ročníku 2005/2006, keď Ruža dobyla „double“, D. Tittel, st. viedol starších žiakov MFK Ružomberok. „Odtiahol som niekoľko sezón, s vtedajšou ´osemnástkou´ sme dokonca získali majstrovský titul,“ pripomenul oslávenec.

V súčasnosti tohto zrelého pána vídať v Ružomberku na fortunaligových zápasoch. „Áno, pravidelne chodím na najvyššiu súťaž, veď to z Dolného Kubína nemám ďaleko. V ružomberskom klube mám aj svojho vnuka Adama Tittela, čerstvého majstra Slovenska so ´šestnástkou´ a mládežníckeho reprezentanta. My sme taká futbalová rodina,“ dodal čerstvý osemdesiatnik, vďaka ktorému na veľkú športovú dráhu vykročil aj jeho syn, už spomínaný bývalý vynikajúci stopér Dušan Tittel, ml., ktorý najviac sezón spojil s belasým dresom.

Pán Tittel, srdečne gratulujeme k okrúhlym narodeninám.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia