D. Urbanová mala na druhej polke bývalé kolegyne

D. Urbanová mala na druhej "polke" bývalé kolegyne

RedakciaŠport27.10.2022

V súťažnom ročníku 2021/2022 odohrala za Young Angels Košice, ktoré získali extraligový bronz, 28 zápasov, pričom bola na palubovke 514 min. a nastrieľala 74 bodov. V lete Dominika Urbanová z východoslovenskej metropole prestúpila do MFK Ružomberok. V jeho farbách včera odohrala prvé stretnutie proti svojmu bývalému klubu.

Áno, pre mňa to bol špecifický zápas. Poznala som všetky dievčatá, veď som s nimi hráala. Akurát už z lanskej zostavy v tíme nie sú Američanky Higginsová, Flukerová a Jewet-Gilesová. Kostra družstva však zostala. No snažila som si svoju košickú históriu dáko nepripúšťať a sústrediť sa na Young Angels, ako na každého iného súpera,“ vravela 22 – ročná obvodová hráčka.

Ruža zdolala „anjelky“ 68:51, keď duel „vybavila“ za tridsať minút (57:28). „Asi domáce hráčky zostali zaskočení, určite taký priebeh nečakali. Základom bola kvalitná obrana. Hrali sme rýchlo, agresívne a od začiatku sme mali zápas vo svojich rukách. Myslím si, že družstvo nadviazalo na výkon proti Slávii Banská Bystrica. Tiež rovnako sme bojovali,“ pokračovala poslucháčka Technickej univerzity v Košiciach.

Na nové prostredie si 171 cm vysoká „kočka“ už zvykla. „V novom klube sa cítim dobre, no je ešte veľa individuálnych činností, v ktorých sa človek potrebuje zlepšiť, vrátane streľby,“ dodala Dominika Urbanová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia