D. Urbanová - Trenčín 32:21

D. Urbanová - Trenčín 32:21

Ján SvrčekŠport14.1.2024

Bol to len jej tretí extraligový duel v aktuálnej sezóne. Basketbalistka Dominika Urbanová po zlomenine ruky (30. septembra 2023) a následnom operačnom zákroku, dlho bola vyautovaná. Do zápasového módu sa vrátila až pred Vianocami, 16. decembra, v domácom stretnutí so Šamorínom. Včera proti BK AS Trenčín (115:21) už ale mala veľký strelecký apetít. Za 20:49 min. si do štatistík pripísala 32 bodov, z toho šesť košov spoza perimetra. Z hry, pri dvojkových pokusoch dosiahla 83 - percentnú úspešnosť, pri trojkách trafila viac než polovicu (54%).

Krásna strelecká vizitka, čo vy na to? - otvorili sme rozhovor s 23 - ročnou hráčkou, ktorá do Ružomberka prišla vlani v lete z Young Angels Košice, pričom v prvej sezóne na novej adrese sa dostala maximálne (raz) na 16 bodov a v jednom zápase sa jej ujali najviac štyri trojky.

"Som veľmi šťastná, že mi tak padalo. Samozrejme, radšej by som bola, keby takáto trojková úspešnosť bola proti Piešťanom, alebo najbližšiu sobotu, keď privítame Sláviu Banská Bystrica. Teším sa aj teraz. Verím, že mi to pomôže sa odraziť od starého zranenia a všetkom už pôjde len lepším smerom."

Možno povedať, že je to aj pohladenie sebavedomia?

"Určite, bez ohľadu na to, aký súper stál proti nám."

Čo sa týka streleckej potencii, išlo o vaše osobné maximum?

"Toľko bodov som ešte v živote nedala, ani v mládežníckej kategórii. Trojok, tuším, že už raz mi šesť padlo v kadetskej súťaži."

Boli ste aj autorkou stého bodu, čo vás to v šatni bude stáť?

"Minimálne musím upiecť nejaký koláč. Treba sa mi prichystať."

Takže už ste aj oľutovali daný okamih?

"Ale, vôbec nie. Vedela som, že sme na deväťdesiatych ôsmich bodoch, no v danej chvíli som si to vôbec neuvedomila."

Aká ste cukrárka?

"Priznám sa, že dáko nepečiem, ale dokážem nejaký koláč pripraviť."

Vráťme sa ešte k samotnému zápasu, ako by ste ho zhodnotili, aká úlohy naordinoval tréner Juraj Suja?

"Bez ohľadu na skóre sme sa mali sústrediť na vlastné činnosti, prípadne si vyskúšať nejaké veci, ktoré potom možno použiť aj proti silnejším súperom. Úlohou každej hráčky bolo plne sa koncentrovať na seba, na svoj výkon v obrane i v útoku."

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia