Ďalej už bez Praženicovej a Stašovej

Ďalej už bez Praženicovej a Stašovej

RedakciaŠport12.5.2022

Sezóna Niké extraligy basketbalistiek 2021/2022 bola v striebornom tíme MBK Ružomberok rozlúčkovou pre viaceré hráčky. Nielen pre Američanky Adrienne Motleyovú a Marte Graysovú, ktorým sa naplnil jednoročný kontrakt. Z klubu sa porúčajú aj slovenské reprezentantky, čo do vážneho basketbalu vhupli práve v Koniarni.

Už priebehu uplynulého súťažného ročníka sme vedeli, že s kým ďalej nemôžeme rátať. Z našich dlhoročných slovenských opôr skončili Miroslava Praženicová a Radka Stašová. Obom hráčkam by som chcel poďakovať sa za to, čo odviedli pre náš klub. Za ich športový, no i ľudský príspevok. Po troch rokoch sme sa rozlúčili aj a Chorvátkou Teodorou Turudičovou, ktorej sa takisto naplnil platný kontrakt. Z dievčat, čo zostávajú, nás potešil výkonnostný progres Viktórie Havranovej a Alexandry Buknovej. Z mladých hráčok budú pokračovať Eva Škvareková, Natália Uramová, Dorota Kubáňová a Kamila Jarošová, ktorá sa k družstvu pridala počas minulej sezóny. Verím, že prípravu na ďalší basketbalový rok začneme aj s legionárkami Patríciou Burovou a Josipou Pavičovou, na základe uplatnenia si opcie. To by mal byť základ tímu pre ďalšiu sezónu,“ povedal pre náš portál výkonný riaditeľ MFK Ružomberok Radoslav Popelka.

Stále ešte definitívne nie je vyriešený trénerský post a takisto otázniky visia nad doplnením kádra. Viaceré neznáme by mali odkryť najbližšie dni.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia