Ďalší beachový deň v ružomberskej Californii

Ďalší beachový deň v ružomberskej Californii

RedakciaŠport1.8.2021

Včerajší 2. ročník medzinárodného turnaja v plážovom volejbale v mixe na Klačne, ktorý zorganizoval Beachvoleyballový club Ružomberok, bol príjemným stretnutím aktérov spod vysokej siete. Keďže nešlo o žiadne body, či tituly, veľmi pekne nahotované podujatie rámcovala srdečná, doslova rodinná atmosféra. V žiadnom prípade však na piesku nechýbala pravá súťaživosť, s víťazným imperatívom pred každou dvojicou.

Kvôli pandemickým opatreniam sa päť avizovaných párov z Čiech ospravedlnilo, preto prívlastok medzinárodný v záhlaví zachraňoval jediný tandem – David Kulfan a Mayoura Phannadethová z amerického Colorada.

Ráno, keď sa Ružomberok zobudil do pochmúrnej soboty, všelijaké nálady panovali na dvorcoch Fitness centra California. „Práve o ôsmej, v plánovanom čase otváracích zápasov, začalo pršať. Niektorí účastníci boli aj za zrušenie turnaja, no ja patrím medzi posledných, čo sa v takýchto situáciách vzdávajú. Postupne obloha prešla do mrholenia, či poprchávania a od obeda oblaky vystriedalo úžasné, pravé plážové počasie,“ právom, po záverečnom vyhodnotení žiaril riaditeľ beachového podniku a šéf poriadajúceho klubu Tomáš Varga.

V konkurencii šestnástich dvojíc prvenstvo patrilo Banskobystričanovi Matejovi Reginovi a Eve Púčekovej z Krupiny. „Mne ani dážď by nevadil,“ podotkol mužský člen úspešného tandemu. „Zahral som si výborne a s Evkou sme asi boli najlepší, keď nás nikto neporazil. Miestny areál som navštívil tretí raz, je tu všetko, čo má byť.“

O bronz si to medzi sebou rozdali dvojice s výrazným domácim statusom. Pätnásťroční tínedžeri Ružomberčan Filip Makónyi a Karolína Cibulová (Slávia UK Bratislava) proti Tomášovi Vargovi a Karin Jeleníkovej. „Pred týždňom sme sa stretli, obaja ako diváci, na turnaji U 20 v Košiciach a vtedy sme sa dali dokopy. Aj bez tréningu nám to spolu sedelo. Akurát škoda jedného prehraného zápasu. Inak všetko bolo fajn. Patrím k halovým volejbalistom, avšak momentálne v tomto areáli bývam aspoň štyrikrát do týždňa, pričom vlani som tu trávil každý deň,“ dal sa počuť Makónyi. „Filip bol dobrý parťák, no na ihrisku som ho musela rešpektovať, on chcel byť autoritou. Som rada, že sme si spolu zahrali,“ pripojila Karolína, slovenská reprezentantka do 16 rokov. Napriek iba „zemiakovej“ medaile spokojný bol aj Varga. „Do mixu som si vybral jednu členku VK One Ružomberok. Karin zahrala spoľahlivo. Hoci ani raz sme si spolu nezatrénovali, vytiahli sme všetko, čo vieme,“ dodal hlavný hostiteľ.

Z výsledkov – finále: Regina (Banská Bystrica), Púčeková (Krupina) – Rehor (Banská Bystrica) 2:0, o 3. miesto: Makónyi (VK One Ružomberok), Cibulová (Slávia UK Bratislava) – Varga, Jeleníková (obaja VK One Ružomberok) 2:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia