Ďalší pekný víkend futbalistiek a dorasteneckých celkov

Ďalší pekný víkend futbalistiek a dorasteneckých celkov

RedakciaŠport14.3.2023

V I. lige žien bolo cez víkend na programe predposledné kolo základnej časti. Družstvo MFK Ružomberok vyhralo v Nových Zámkoch 4:1. V aktuálnej tabuľke zverenkám trénera Jaroslava Súkeníka patrí štvrtá priečka (31 bodov), s trojbodovou stratou na tretiu Trnavu a pred piatou Banskou Bystricou (30) a šiestym Trenčínom (25). Tieto dva tímy majú o jeden, a to vzájomný zápas menej, ktorý je naplánovaný na zajtra (15. marca). Po naplnení programu základnej časti sa liga rozdelí na dve nadstavbové polovici – o titul a o záchranu. Ružomberské ženy si už, bez ohľadu na výsledky záverečného kola, v ktorom v sobotu (18. marca) na svojej „umelke“ pod Čebraťom privítajú GFC regionálna akadémia Topoľčany, zabezpečili miestenky v hornej nadstavbovej päťke.

Dievčatá sú zatiaľ v novom roku stopercentné a v Nových Zámkoch išlo o ich tretí trojbodový zárez v jarnej časti. „Aj keď sme hrali u posledného tímu tabuľky, nebolo to jednoduché. Zápas výrazne poznačil neskutočný vietor. Veľmi zle sa proti nemu hralo. Domáce dievčatá ukázali veľkú bojovnosť, nič nám nedarovali. Bolo to vydreté, avšak zaslúžené víťazstvo,“ viedol k stretnutiu J. Súkeník.

Za povšimnutie stojí aj bilancia prvoligových dorasteneckých celkov spod Čebraťa. Tí zopakovali predchádzajúce kolo a všetky tri tímy z konfrontácií s Pohroním Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa vyšli so štítom.

Pohronie sa zameralo predovšetkým na defenzívu, no bojovalo a behalo zo všetkých síl. Do polčasu sme získali dvojgólové vedenie, po prestávke bol zámer ešte ho poistiť. To sa nepodarilo, a tak súper stále žil až do konca,“ konštatoval, po domácom víťazstve 2:0 kouč ružomberskej „devätnástky“ Ondrej Vilner. Jeho družine po 17. kole patrí druhá priečka, o bod za vedúcou Petržalkou.

„Sedemnástka“ MFK vyhrala v Žiari nad Hronom 4:0 a je štvrtá, len s mínus dvomi bodmi na druhý Trenčín. „Gólom v závere polčasu, na ktorý sa veru dlho čakalo, sme odomkli súperovu obranu. Potom sa chlapcom otvorili priestory na rýchle útoky a úplne v pohode pridali ďalšie tri góly,“ hodnotil ružomberský lodivod Tadeáš Lacko.

V kategórii U 16 si Ružomberok pripísal, po triumfe 3:0, sedemnásty zápas bez prehry a na čele pelotónu má štyri body k dobru na druhú Žilinu. „Prvý polčas Pohronie odohralo celkom kvalitne, až do inkasovaného gólu. Dovtedy nás v defenzíve účinne napádalo. Druhá polka už bola len o skóre, keď súper odpadol,“ vravel tréner hostí Miroslav Latiak.

I. liga - ženy: FC Union Nové Zámky - MFK Ružomberok 1:4 (0:1), Maslová, Hrúziková 2, R. Žihlavníková.

I. liga starší dorastenci - U 19: MFK Ružomberok - FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 2:0 (2:0), Krištof, 33. vlastný, mladší dorastenci - U 17: FK Pohronie Žiar nad Hronom/ Dolná Ždaňa - MFK Ružomberok 0:4 (0:1), Mikušiak, Lopušek, Puzder (z 11 m), Majerčík, U 16: FK Pohronie Žiar nad Hronom/ Dolná Ždaňa - MFK Ružomberok 0:3 (0:1), Bubelíny, Tittel, Bačík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia