Ďalší pokus, už mimoriadne vážny, o vymazanie nuly v kolónke výhier

Ďalší pokus, už mimoriadne vážny, o vymazanie nuly v kolónke výhier

RedakciaŠport18.9.2020

Zajtra v 7. kole Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok o 20. hod. nastúpia proti Zemplínu Michalovce. Pôjde o súboj mužstiev, ktorým štart novej sezóny nevyšiel podľa predstáv. Oba tímy „vykopali“ len po štyri body. Reprezentant Zemplína, ktorý v poslednom období prešiel výraznou zmenou kádra, má na svojom konte jedno víťazstva (nad Zlatými Moravcami 1:0) a jednu remízu (v predchádzajúcom kole na vlastnom ihrisku s Trenčínom – 1:1). Ruža s bilanciou štyri nerozhodné výsledky a dve prehry stále čaká na prvý trojbodový zásah.

Nie je sa o čom baviť, jednoznačne chceme vyhrať. Za úspechom pôjdeme všetkými možnými, samozrejme dovolenými a férovými, prostriedkami. V utorok v ´pohári´ v Lipanoch sa konečne v kabíne víťazne kričalo. Dúfam, že v sobotu si pozápasovú radosť z východu a vo vlastnej šatni oprášime,“ vravel kouč mužstva spod Čebraťa Ján Haspra, ktorý na adresu najbližšieho súpera podotkol: „Nič nové, Michalovce pokračujú vo svojej klasike. Úvod sezóny mávajú kostrbatý, no postupne do tímu prichádzajú ďalší noví hráči a ich sila rastie," dodal šéf ružomberského realizačného tímu.

Ani kabína MFK si v sobotu inú možnosť ako plný zisk nepripúšťa. „Tri body potrebujeme ako soľ. Už dlho sme výsledkami nepotešili našich fanúšikov, čo chceme zmeniť. Je známe, že v lete v Michalovciach boli dáke problémy, no my sa musíme pozerať iba na seba a súpera zdolať,“ dal sa počuť Matúš Kmeť, ktorý skóroval v posledných dvoch stretnutiach MFK – v Dunajskej Strede a v Lipanoch.

V podobnom duchu hovoril aj útočník Štefan Gerec. „Už viackrát sme tvrdili, že ideme vyhrať, no verím, že teraz sa to aj podarí. Bez ohľadu na to, že Michalovce sú momentálne predposledné, ide o kvalitného súpera. Musíme ísť na stopercent a ani na chvíľku nepoľaviť v koncentrácii. Nesmieme vypustiť čo len minútu.“

Za povšimnutie stojí, že Michalovce v najvyššej súťaži ešte Ružomberok nezdolali.

Zo zdravotných dôvodov v domácom tíme budú chýbať Mojžiš, Kostadinov, Brenkus a Regáli, otázny je štart T. Bobčeka a kvôli červenej karte zo Žitného ostrova stojí Boďa.

Keďže maximálny počet divákov povolený Úradom verejného zdravotníctva SR je tisíc, klub prial nevyhnutné opatrenie. Na štadión budú pustení všetci „permanentkári“ a osoby so zakúpenou vstupenkou. Samozrejme do stanoveného limitu. Podmienkou sú rúška, alebo iné prekrytie dýchacích ciest. Na tribúnoch je nutné dodržať sedenie v každom druhom rade.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 9 výhier, 7 remíz, 0 prehier, skóre 30:13.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia