Ďalší turnaj v réžii TK Ružomberok

Ďalší turnaj v réžii TK Ružomberok

RedakciaŠport16.8.2022

Na antukových kurtoch Tenisového klubu Ružomberok sa uskutočnil celoslovenský turnaj mužov a žien triedy A.

V mužskom finále Ivo Verčík (TK Žilina) zdolal Petra Červenáka (TK Jednotka Bratislava) 6:4, 6:0. V „pavúku“ bolo aj šesť domácich hráčov – Martin Palider, Samuel Roštek, Ján Surový, Peter Plšičík, Matúš Plančík a Jaroslav Taraj, no pre všetkých stopkou bolo 1. kolo.

Ženskú dvojhru ovládla Terézia Perháčová (TK MŠK Žiar nad Hronom), keď v rozhodujúcom dueli vyhrala nad Ivanou Grešovou (TK 1901 Spišská Nová Ves) 6:4, 6:1. Hostiteľský klub tu nemal svoje zastúpenie.

Posledné zápasy, od štvrťfinále, boli pekné. V minulosti však na ´áčkovom´ turnaji u nás sa stretávalo viac hráčov, u mužov býval 44 – členný ´pavúk´, kompletný. Teraz sa zišlo 29 mužov a 19 žien. Tiež prichádzali tenisti a tenistky z vyšších rebríčkových priečok. To je však trend i na ostatných turnajoch,“ uviedol tajomník TK Ružomberok Jozef Virág.

Bol to už piaty turnaj na dvorcoch na ulici Dušana Makovického. Do konca sezóny ešte TK Ružomberok usporiada šesť „podnikov“ pod zastrešením zväzu a tradičný Guláš Ó Peň (28. a 29. augusta).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia