Ďalší vydarený diel tenisového turnaja amatérov

Ďalší vydarený diel tenisového turnaja amatérov

RedakciaŠport1.9.2020

Na 34. ročníku tenisového turnaja Guláš Ó Peň sa na antukových dvorcoch Tenisového klubu Ružomberok zišlo 32 rekreačných hráčov.

Podujatie, ktoré založil a v minulosti ťahal Dušan Oško, v posledných rokoch pripravuje a organizujú členovia nášho klub. Sme len radi, že môžeme v takejto kontinuite pokračovať. Turnaj však nie je iba o pohybe, ale aj spoločenským stretnutím. Niektorí hráči sa tu opäť vidia dokonca po roku,“ uviedol súčasný predseda TK Ružomberok Branislav Klukoš.

V kategórii do 45 rokov prvý raz niekdajší Oško Ó Peň ovládol Vladimír Straňák, ktorý vo finále zdolal Antona Jankýho 6:2, 6:2. „Som tu štvrtýkrát a znovu musím zopakovať, že je to parádna akcia. Svojim spôsobom vyvrcholenie tenisovej sezóny pre nás, čo sme takmer denne na týchto kurtoch. Už vlani sa mi podarilo dostať do finále, no v ňom som nestačil na Patrika Zrnčíka z Dolného Kubína,“ vravel 39 – ročný Straňák, ktorý do tenisového stánku stiahol aj svojho otca. „Sľúbil som, že zoženiem kuchára, ktorý bude variť guláš. Oco, ktorý býva v Stankovanoch, prikývol a zvládol to fajn.“

Keď Janký v „osmičke“ vyhral nad Michalom Hatalom (6:3, 6:4), tajomník turnaja Jozef Virág zahlásil: „Toto je prekvapenie ako hrom, veď vypadla nasadená jednotka v súťaži“. To Virág ešte ani netušil, že Hatala zostal na rakete neskoršieho finalistu. „Ja som to takto nebral. Chodím si sem pravidelne zahrať, ale na Guláš Ó Peň som sa prihlásil prvý raz. Bolo z toho finále, takže mám len príjemné pocity. Milo som bol prekvapený z profesionálnej organizácie, veď nechýbal ani rozhlas. Vlado Straňák bol lepší, bolo vidno, že má viac skúseností, aj preto, že hráva s rôznymi ľuďmi, kým ja stále točím s tromi rovnakými súpermi. Hoci takmer denne sa v tenisovom areáli vídavame, ešte doteraz sme si sily na kurte nezmerali,“ vyznal sa tiež dobre naladený 42 – ročný amatérsky vyznavač chlpatej loptičky Janký.

Finálové výsledky: dvojhra – do 45 rokov: Straňák – Janký 6:2, 6:2 (obaja Ružomberok), do 60 rokov: Taraj – Balco odohrá sa v náhradnom termíne, nad 60 rokov: Barták – Plančík 7:5, 6:2 (obaja Ružomberok), štvorhra: Jonák, Salák (obaja Istebné) – B. Vrtich (Ružomberok), Straňák 6:1, 6:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia