Ďalší vydarený Slovenský pohár v réžii ŠK SKI Ružomberok

Ďalší vydarený Slovenský pohár v réžii ŠK SKI Ružomberok

Ján SvrčekŠport15.6.2023

Tretí raz, zásluhou členov Športového klubu bežeckého lyžovania a biatlonu (ŠK SKI) Ružomberok, Pod Lúčny hríb v Liptovskej Štiavnici zavítal Slovenský pohár v letnom biatlone žiakov.

Prvý deň boli na programe najprv rýchlostné preteky, kde za každý netrafený terč musel pretekár odbehnúť 50 m dlhé trestné kolo a potom prišli na rad štafety. Druhý deň patril pretekom v obratnosti. Tu „decká“ na vytýčenej trati prekonávali šesť rôznych prekážok, pričom za každé zaváhanie hrozilo desať trestných sekúnd.

Podujatie sme pripravovali zhruba mesiac. Samotné športoviská celý posledný týždeň. No stálo to za to. Všetci boli opäť spokojní a pochvaľovali perfektnú organizáciu. Vraj sme latku opäť posunuli vyššie. Tiež bol presne dodržiavaný časový rozpis, bez akýchkoľvek prestojov. Zvlášť by som však vyzdvihol náš okolo 50 – členný tím, zložený vrchovatou mierou z rodičov klubovej mlade. Za oba dni sme narátali 301 súťažiacich, z toho 22 pretekárov z nášho klubu. Žičilo nám aj počasie. No netajím, keď všetko skončilo, odvalil sa mi poriadny kameň zo srdca. Nuž a večer už dopadla na mňa extra únavu. Ak je človek v plnom švungu, vtedy nič necíti a šliape,“ uviedol pre náš portál predseda ŠK SKI Ružomberok Ľuboslav Palguta.

Hlavný domáci pán bol tiež veľmi spokojný s výsledkami svojej enklávy. „Prvý deň v rýchlostných pretekoch sme získali tri medaily – zlatú Matúš Plaskúr a strieborné Jakub Palguta a Dávid Palguta, plus štyri umiestnenia v prvej šestke. V štafetách to bolo jedno striebro, o ktoré sa zaslúžila trojica Adam Hromada, Michal Antol a Artur Keyzlar a jeden bronz dievčat v zostave Nela Kellerová, Ester Gazdaricová a Katarína Šidová a jeden chlapcov Matúša Plaskúra, Maroša Glembu a Dávida Palgutu. Na druhý deň v pretekoch obratnosti vo svojej kategórii zvíťazil Dávid Palguta, Adam Hromada skončil druhý a na tretiu priečku dosiahli Diana Muchaničová, Artur Keyzlar a Nela Kellerová,“ zrekapituloval to najpodstatnejšie Ľ. Palguta.

Všetko nasvedčuje tomu, že republiková biatlonová pohárovka aj o rok zavíta do Liptovskej Štiavnice.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia