Ďalší významný skalp ružomberskej futbalovej devätnástky, po trenčianskom aj žilinský

Ďalší významný skalp ružomberskej futbalovej "devätnástky", po trenčianskom aj žilinský

RedakciaŠport28.10.2022

Jednoducho paráda! Starší dorastenci MFK Ružomberok po to čom, doma zdolali lanského majstra AS Trenčín 1:0, dnes si tri fantastické body priviezli aj zo Žiliny (3:2).

Našli sme to v historických štatistikách, že ružomberská ´devätnástka´ v Žiline nevyhrala desať rokov. O tomto fakte sa dozvedeli aj chlapci na predzápasovom motivačnom brífingu. Takže prišiel konečne zlom. O to viac to človeka teší, že po kvalitnom výkone,“ rozhovoril sa tréner ružomberského družstva Ondrej Vilner.

Ružomberská omladina pod Dubňom dva razy prehrávala (0:1 a 1:2), no vyšiel jej dokonalý obrat. „Stretnutie sa pre nás nezačalo priaznivo, už v 3. min. išli domáci do vedenia, po strele zo strednej vzdialenosti. Od začiatku sme mali viac sľubných príležitostí, či už Viktor Úradník, alebo Maté Mihályi. Pred koncom prvého polčasu, keď domáci brankár vybehol, Giuliano Antonio Marek dával loptu do prázdnej brány a vracajúci sa žilinský stopér ju zastavil rukou, z čoho bola penalta. Do druhej polovice sme išli rovnako takticky nastavení. Od 58. min., domáci dohrávali bez vylúčeného hráča, avšak paradoxne v ´oslabovke´ znovu získali vedenie. Akoby chalani nesprávne nezareagovali, že je nás o jedného viac. Inkasovaný gól naše družstvo nakopol a dokázalo výsledok otočiť. Po prestávke sme mali územnú prevahu a boli sme aj dominantnejším tímom. Vyšlo tiež striedanie s Matúšom Matejom, ktorý na ihrisko priniesol oživenie a svoju agilitu korunoval i dvomi gólmi. Ešte tam boli dve-tri príležitosti na zvýšenie vedenia. Chlapcov musím pochváliť za výbornú kolektívnu prácu, lenže opomenúť nemožno ani individuálne výkony," hodnotil Vilner.

V nekompletnej tabuľke sa MFK Ružomberok vyšvihol na prvú priečku s dvadsiatimi bodmi. Zvlášť za povšimnutie stojí, že z nich šestnásť (5 víťazstiev, 1 remíza) vydoloval na súperových ihriskách. „Vonku sa ešte neprehralo. Hoci sme zdolali Trenčín a Žilinu, nemôžeme lietať v oblakoch, do zimnej prestávky odohráme aj ďalšie ťažké stretnutia,“ pripojil Ondrej Vilner.

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 2:3 (1:1)
Góly: 3. Beňadik, 66. Weber - 41. Mihályi (z 11 m), 76. a 82. Matej, 120 divákov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia