Ďalšia kapitola bradatej celuloidovej loptičky

Ďalšia kapitola bradatej "celuloidovej loptičky"

Ján SvrčekŠport1.9.2023

Najstarší stolnotenisový turnaj na Slovensku Mildeho memoriál (prvý ročník sa konal 8. a 9. septembra 1945 v ružomberskom kultúrnom dome) zajtra (2. septembra) , keďže turnaj mal aj nejaké výluky, napíše svoj 58. diel.

Formát otváracieho podujatia Slovenského pohára mužov zostáva nezmenený. V ružomberskej športovej hale Koniareň sa o 9. hod. rozbehne súťaž dvojčlenných družstiev mužov O pohár primátora mesta, pričom môže ísť aj o zmiešané tímy a na pravé poludnie pribudnú dvojhry.

Momentálne je prihlásených 82 hráčov, medzi nimi aj niekoľko žien. Je to veľmi slušné číslo. Prídu aj Poliaci, Ukrajinci, Španiel, či Brazílčan,“ prezradil nám čestný predseda poriadajúceho ŠKST Ružomberok Marián Bystričan. „Početné zastúpenie má aj náš klub, keď chýbať nebudú ani hráči extraligového družstva mužov.“

V Koniarni sa zvyklo hrávať na dvanástich stoloch. Teraz organizátori zvažujú ešte tri pridať, aby celodenný program ešte lepšie odsýpal.

Vlani do bojov zasiahlo 66 stolných tenistov. V dvojhre predchádzajúce prvenstvo obhájil Alexander Valuch, momentálne člen TTC Ostrava, po spanilej jazde bez straty jediného setu, keď vo finále zdolal Brazílčana Lucasa Gabriela Martinsa Da Silvu, hráča Hlohovca. Valuch je aj teraz medzi prihlásenými.

Dvojčlenné družstvá naposledy, už po niekoľkýkrát, priniesli primát Ukrajincom, ktorí pôsobia na Slovensku Andrejovi Sitakovi (Geológ Rožňava) a Valerijovi Rakovi (KST Raksit Nitra).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia