Ďalšia výzva pred Kostadinovom

Ďalšia výzva pred Kostadinovom

RedakciaŠport24.5.2021

Na záverečný zápas fortunaligového ročníka 2020/2021 proti Pohroniu Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa (0:1) ružomberský stredopoliar Tichomír Kostadinov nenastúpil, keďže pykal za päť žltých kariet. Zajtra už futbalista Liptákov prehodí „výhybku“ z klubovej koľaje na reprezentačnú.

V Skopje začíname prípravu na majstrovstvá Európy. Na zraz je pozvaných 26 hráčov. Ťažko teraz povedať, či takýto počet aj pocestuje na európsky šampionát, čo je dosť pravdepodobné, alebo tréneri zúžia nomináciu na 23 mužov. Už sa veľmi teším. Veď našu krajinu čaká vôbec prvá ´Európa´. Všetci tvrdia, že taká úžasná partia v našom ´nároďáku´ ešte nebola,“ rozhovoril sa reprezentant Severného Macedónska.

Keď sa Kostadinov hotoval na predchádzajúci zraz reprezentačného tímu (išlo o kvalifikačné zápasy o postup na majstrovstvá sveta proti Rumunsku, Lichtenštajnsku a Nemecku), tesne pred odletom ho vyautoval COVID-19. „Prišlo to v najnevhodnejšej chvíli, veľmi ťažko som prijímal správu o pozitívnom teste. Dva mesiace som hral a trénoval bez jediného zdravotnému problému. Po vyzdravení som sa snažil, čo najrýchlejšie vrátiť na ihrisko. Samozrejme, boli aj obavy, či nevypadnem z reprezentácie, keďže človek nebol na očiach. Preto za pozvanie som veľmi vďačný. Chcem urobiť všetko preto, aby som na majstrovstvách dostal čo najviac príležitostí, takisto v prípravných stretnutiach. V pláne sú dve, 1. júna proti Slovinsku a 4. júna s Kazachstanom.“

Balkánec, z dedinky Miravci, pod Čebraťom už odkrútil štyri sezóny. Tri razy bol s MFK v hornej šestke, teraz v skupine o záchranu. „V poslednom čase klub opustili viacerí dôležití hráči, takže konečná ôsma priečka je realitou súčasného stavu. Mužstvu chýbala predovšetkým väčšia skúsenosť,“ uviedol Kostadinov.

V predposlednom kole sezóny 2020/2021 proti Nitre (2:0) sa 25 – ročný Severomacedónec zaradil do šíku ružomberských penaltových „spaľovačov“. „Ani si nepamätám, kedy som naposledy zahrával v zápase pokutový. Akurát si vybavím jedenástkový rozstrel z jesene 2019, zo stretnutia Slovnaft Cupu v Senici a vtedy som bol úspešný. Ja nie som penaltový hráč, no keďže predtým moji spoluhráči vyšli naprázdno, zobral som to na seba. Zbytočne rýchlo padla voľba strany, mal som trochu počkať na brankára. Ten sa rýchlo pohol, škoda, že som to nezbadal. No hlavne, že sa vyhralo a ku gólu som pomohol aspoň asistenciou Marekovi Zsigmundovi,“ pripojil Kostadinov, ktorý má s MFK Ružomberok kontrakt ešte do konca roka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia