Ďalšia zastávka M SR do 20 rokov na piesku v Californii

Ďalšia zastávka M SR do 20 rokov na piesku v Californii

Ján SvrčekŠport3.7.2023

V areáli Fitness centra California na ružomberskom sídlisku Klačno sa v sobotu a v nedeľu (1. a 2. júla) konal tretí, zo štyroch regionálnych turnajov majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale chlapcov a dievčat kategórie U 20.

Mali sme šestnásť chlapčenských a dvanásť dievčenských dvojíc. Do bojov zasiahlo aj šesť našich členov, štyria chalani a dve ´kočky´. Najprv sa hralo v skupinách. Včera boli na programe semifinálové a finálové zápasy,“ uviedol predseda domáceho Beachvolleyballového clubu Ružomberok Tomáš Varga.

Až do finále sa z Ružomberčanov prekliesnil slovenský mládežnícky reprezentant Filip Makónyi s Róbertom Pijáčekom z Popradu. V poslednom zápase podľahli žilinsko-prievidzkej dvojici Denis Lapoš, Milan Macko 0:2. „S Robom, s ktorým spolu trénujeme v COP Trenčíne, sme sa rozhodli si ísť v prvom rade zahrať. Celkom sa nám darilo, takže spokojnosť. Bol to môj prvý a zároveň posledný turnaj v ´beachi´. Už mi začínajú povinnosti v šestkovom volejbale, ktorý je jednoznačne u mňa prioritou. Vo štvrtok odchádzam s reprezentáciou U 20 na turnaj MEVZA do slovinského Maribora. Hneď na to ma čakajú povinnosti v národnom tíme do 22 rokov a 7. augusta sa nám v Trenčíne rozbehne klubová príprava na novú sezónu,“ rozprával Makónyi a vrátil sa ešte k akcii na Klačne: „Vo finále nás zničila vlastná prihrávka. To rozhodlo. Druhé miesto však berieme. Čo sa týka dvojdňového podujatie, malo hladký priebeh, organizácia bola veľmi dobrá.“

O dva týždne sa na ružomberskom piesku uskutočnia republikové turnaje U 12 a U 14 (13. júla) a U 16 (14. júla).

Z výsledkov

Muži: 1. Lapoš (Žilina), Macko (Prievidza), 2. Makónyi (Ružomberok), Pijáček (Poprad), 3. Kubala (Tvrdošín), Kuráň (Krivá), ženy: 1. Matyusheková (Bratislava), Dančová (Nové Mesto nad Váhom), 2. Bátková, Jančová (obe Skalica), 3. Ritterová, Sadloňová (obe Trnava).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia