Ďalšie biatlonové, aj medailové nástrely

Ďalšie biatlonové, aj medailové nástrely

Ján SvrčekŠport5.9.2023

Na majstrovstvách Slovenska v letnom biatlone v rýchlostných a vytrvalostných pretekoch, ktoré sa počas uplynulého víkendu konali vo Vyhniach, mal Športový klub bežeckého lyžovania a biatlonu Ružomberok dvadsať svojich členov.

Získali sme šesť medailí, z toho jednu zlatú a osem ďalších umiestnení v prvej šestke. Naši pretekári sa prezentovali veľmi peknými výkonmi. Je za tým aj ohromná podpora rodičov. Bolo to zatiaľ najúspešnejšie ´Slovensko´ v mladej histórii nášho klubu,“ nezakrýval spokojnosť predseda a tréner ŠK SKI Ružomberok Ľuboslav Palguta.

Prvý deň, keď boli na programe rýchlostné preteky, si svoj druhý tohtoročný republikový titul medzi žiakmi „B“ vybojoval Dávid Palguta. V rovnakej kategórii sa z bronzu tešil Matúš Plaskúr a piata priečka patrila Marošovi Glembovi. V kategórii prípravka – žiačky bola Diana Muchaničová klasifikovaná na štvrtom mieste a Marianne Šidovej patrila šiesta priečka. U mužov „B“ (od 40 do 49 rokov) sa vicemajstrom Slovenska stal Ľuboslav Palguta a v „áčku“ šiesty skončil Martin Muchanič.

Z vytrvalostných pretekov, v ktorých sa za každý netrafený terčík k dosiahnutému času priráta tridsať sekúnd, u žiakov „B“ D. Palguta bol strieborný, keď od zlata ho delilo len päť sekúnd. „Veľké pódium“, s tretím stupienkom, patrilo „prípravkárke“ Stele Milanovej, pre ktorá to bola prvá medaila s republikovým puncom. Muchaničová skončila piata. V súťaži žiakov „A“ piaty „flek“ si vybehal a vystrieľal Artur Keyzlar. U mužov bol Ľ. Palguta zase strieborný a Muchanič štvrtý.

Foto: ŠK SKI Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia