Ďalšie derby pod Čebraťom: Ružomberok - Banská Bystrica

Ďalšie derby pod Čebraťom: Ružomberok - Banská Bystrica

RedakciaŠport21.10.2022

Zajtra (22. októbra) v 15. kole základnej časti Fortuna ligy o 15. hod. piaty Ružomberok privíta siedmu Duklu Banská Bystrica. Medzi mužstvami je len dvojbodový rozdiel, avšak mužstvo spod Čebraťa má jeden zápas k dobru, odložený v Dunajskej Strede.

Banská Bystrica sa medzi elitu vrátila po siedmich rokoch. Prvá tohtosezónna konfrontácia týchto súperov pri Hrone vyznela 3:2 pre Ružu, hoci ešte v 73. min. prehrávala 1:2, no potom dvomi gólmi Kelemena a jedným J. Masla (z 11 m) výsledok otočila.

Uplynulý víkend mužstvo trénera Michala Ščasného vo svojom „stánku“ zdolalo Žilinu 2:1, pričom Ružomberok si doma vylámal zuby na defenzíve posledného Liptovského Mikuláša a bola z toho len deľba bodov – 1:1.

Samozrejme, že chceme na vlastnom ihrisku vyhrávať, lenže každý zápas má svoj vlastný príbeh. Navyše súperi sa zvyknú na nás dobre pripraviť. Keď v domácich stretnutiach nepremeníme nejaké šance, zrazu je tu problém. Netajím, proti Liptovskému Mikulášu som čakal, že chalani v druhom polčase tempo vystupňujú, čo sa nestalo. Tým pádom sme nemohli pomýšľať na tri body. S poslednou dvadsaťminútovkou som vôbec nebol spokojný,“ rozhovoril sa lodivod ružomberskej družiny Peter Struhár.

Banská Bystrica ako novic si vedie veľmi dobre. Už šesť zápasov vyhrala, dokonca o jeden viac než vicemajster. „Dukla sa každým kolom zlepšuje. Chlapci si sadli a všetko nasvedčuje tomu, že tréner našiel optimálnu zostavu. V útoku má mužstvo veľmi dobrú trojicu hráčov, ktorí dokážu byť efektívni, čo aj potvrdzujú ich gólové a prihrávkové štatistiky,“ pokračoval Struhár.

Určite zajtra pre naplnenie trojbodového cieľa bude treba aj veľa toho nabehať. „Na bežeckých výkonoch chlapcov je náš systém postavený, ale v konečnom dôsledku vo futbale rozhodujú herné veci a ich kvalita. Od prihrávok až po koncovku,“ doplnil ružomberský kouč.

Derby cez kopec, teda cez Donovaly, by malo byť aj nemalou diváckou vábničkou.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 24 výhier, 16 remíz, 7 prehier, skóre 59:29.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia