Ďalšie letné biatlonové pódiovky

Ďalšie letné biatlonové pódiovky

Ján SvrčekŠport25.6.2024

Mlaď Športového klubu bežeckého lyžovania a biatlonu (ŠK SKI) Ružomberok uplynulý víkend v 2. kole Slovenského pohára v letnom biatlone žiactva, ktoré sa konalo v Čiernom Balogu, dosiahla dvanásť pódiových umiestnené a ďalších deväť priečok v prvej šestke.

Išlo o dvojdňové podujatie, keď v sobotu boli na programe rýchlostné preteky a plus strelecký súboj v žiackych kategóriách „B“ a „C“, ktorý nebýva vždy pravidelnou súčasťou tohto formátu.Bolo to vítané spestrenie pretekov, pričom syn Dávid vyhral kategóriu „C“. Darilo sa tiež Petre Tomáškovej, ktorá v ´béčku´ skončila tretia,“ konštatoval predseda ŠK SKI Ružomberok Ľuboslav Palguta. V nedeľu si to zase jednotlivé žiacke kategórie rozdali v vytrvalostných pretekoch.

Ľ. Palguta, ktorý nezakrýval celkovú spokojnosť s výjazdom do Čierneho Balogu, hoci jeho program dosť narúšalo nestabilné počasie, tentoraz zvlášť vyzdvihol Dianu Muchaničovú, víťazku vytrvalostných pretekov v kategórii „A“, predovšetkým za husársky kúsok, že zo vzduchovky trafila všetky terčíky.

Ľ. Palguta pridal ešte jednu zaujímavú informáciu: Králiky pri Banskej Bystrici boli zase dejiskom Slovenského pohára v letnom biatlon dorastu a dospelých v rýchlostných pretekoch. Tu náš klub mal prvý raz zastúpenie v dorasteneckých kategóriách, pričom išlo o jedného chlapca a o jedno dievča,“ doložil šéf ŠK SKI Ružomberok, ktorý na Králikov medzi veteránmi „B“ si vybojoval dve prvenstvá.

Medailové umiestenie pretekárov ŠK SKI Ružomberok v žiackych kategóriách (Čierny Balog): rýchlostné preteky – žiaci „A“: 3. J. Palguta, žiaci „B“: 2. Glemba, žiačky prípravka: 1. D. Tkáčiková, žiačky „A“: 2. D. Muchaničová, žiačky „B“: 2. Tomášková, strelecký súboj – žiaci „C“: 1. D. Palguta, žiačky „B“: 3. Tomášková, vytrvalostné preteky – žiaci prípravka: 3. Muchanič, žiaci „B“: 3. Glemba, žiaci „C“: 3. D. Palguta, žiačky prípravka: 3. D. Tkáčiková, žiačky „A“: 1. D. Muchaničová.

Foto: ŠK SKI

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia