Ďalšie ohnivko na gulášovej tenisovej reťazi

Ďalšie ohnivko na gulášovej tenisovej reťazi

Ján SvrčekŠport5.9.2023

Bolo to ešte v roku 1987, keď Dušan Oško, vtedajší predseda Tenisového klubu Ružomberok sa rozhodol pripraviť otvorený turnaj pre rekreačných hráčov. Azda ani sám nepredpokladal, že aká bohatá tradícia z tejto iniciatívy vyrastie. Najprv to bol Guláš Ópeň a neskôr, keď podujatie pod voju kuratelu zobral klub, Guláš Ópeň. Ten v závere minulého týždňa na Madačovej ulici napísal už svoju 37. kapitolu v jednom slede.

Vyšlo počasie, takisto účasť je veľmi pekná,“ spokojne skonštatoval v sobotu dopoludnia, keď sa nielen športová, ale tiež spoločenská akcia na šiestich ružomberských antukových dvorcoch začínala, D. Oško. „Všetky kategórie sú slušne naplnené, pričom aj medzi ženami máme ´pavúka´. Je tu takmer päťdesiatka hráčov. Mnohí tu už majú strašne veľa ročníkov za sebou,“ pripojil súčasný riaditeľ turnaja Jozef Virág.

Iné ako príjemné pocity ani nemôžem mať, aj vzhľadom na to, ako tieto dva dni pre mňa dopadli,“ vyhlásil víťaz mužskej dvojhry do 45 rokov Daniel Borový. „Vo finále trochu paradoxne proti mne nastúpil Oravčan Patrik Zrnčík, ktorý pred pár dňami oslávil päťdesiatku. Avšak povedal mi, že si chcel zahrať v mladšej kvalitnejšej kategórii. Skúsený tenista, ktorý pravidelne chodí do Ružomberok, bol zdatný súper, no zvládol som to v dvoch setoch – 6:4 a 6:2. Na Guláš Ópeň som sa vrátil po lanskej pauze a vidím, že turnaj zase nabral nový ´šmrnc´, akoby druhý dych. Celkove možno hovoriť len o samých plusoch.“

Juraj Bystričan (roč. nar. 1972) v minulosti päťkrát ovládol hlavnú kategóriu, no už zarezáva v prvej veteránskej (od 45 do 59 rokov) a tú aj vyhral. „Tenisu sa venujem pravidelne, mám niečo nahrané, no neviem, ako by som zvládol duely s tými mladšími, tak radšej hrám tam, kde patrím,“ vysvetľoval J. Bystričan. „Som tu asi pätnástykrát. Je to výborné´stretko´. Veľká vďaka organizátorom, že stále turnaj udržujú v dobrej kondícii.“

Ženská dvojhra sa stala záležitosťou Levičanky Jelky Lovašovej, ktorá vo finále v dvoch setoch zdolala ružomberskú hráčku Veroniku Rudzikovú.

V sobotu a v nedeľu (9. a 10. septembra) sa v Ružomberku uskutoční ďalšie tenisový, tiež už osvedčený podnik pre rekreačných hráčov, a to 14. ročník Klačno Open v dvojhre mužov a žien v areáli Fitness centra California.

GULÁŠ ÓPEŇ - finálové výsledky

Dvojhra - muži do 45 rokov: Borový (Ružomberok) – P. Zrnčík (Dolný Kubín) 6:4, 6:2, do 59 rokov: Bystričan – Palider 6:0, 6:1 (obaja Ružomberok), nad 60 rokov: Sleziak (Liptovské Sliače) – Plančík (Ružomberok) 6:4, 6:2, ženy: Lovašová (Levice) – Rudziková (Ružomberok) 6:3, 6:1. Štvorhra: P. Zrnčík, D. Zrnčík (obaja Dolný Kubín) – Plávka, Sleziak (obaja Liptovské Sliače) 6:4, 6:2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia