Ďalšie sklíčko do ružomberskej medailovej mozaiky

Ďalšie sklíčko do ružomberskej medailovej mozaiky

Ján SvrčekŠport10.6.2024

Počas dvoch víkendov mlaď MBK Ružomberok získala na republikových šampionátoch v jednotlivých kategóriách päť medailí, z toho v dvoch prípadoch (U 13 a U 19) s najjagavejším leskom.

Do tejto famóznej zbierky prispelo aj ružomberské družstvo starších žiačok pod hlavičkou BasCats Orava. Dievčatá úspešne preskočili štvrťfinálovú prekážku (Junior UKF Nitra - 65:53) i semifinálová (BAM Poprad - 69:59), akurát vo finále nestačili na Ivanku pri Dunaji - 49:67. V tomto zápase sa všetko podstatné udialo už do polčasu – 16:37 a hlavne v otváracej štvrtine – 6:22. „K tomuto stretnutie by som sa najradšej už ani nevracal,“ povedal začal tréner BasCats Rudolf Dorko, ktorý družstvo prevzal počas rozbehnutej sezóny po Michalovi Porubčanovi, keď ten prešiel k ružomberským juniorkám. „Dievčatá nezachytili úvod, trápili sme sa v útoku a naopak súperkám padlo do koša všetko, na čo siahli. Dievčatá potom akoby odišli mentálne a nevedeli prekonať nejaký blok, pod ktorý sa dostali. Hoci, snažil som sa ich nejako zlomiť. V ďalšom priebehu sme už prešli k normálnejšiemu basketbalu, ale nešlo dohnať stratu zo začiatku."

Celkove však vicemajstrovský titul treba vysoko vyzdvihnúť. „Pre tieto dievčatá je to pekný úspech. Konečný tím sme vyskladali z troch družstiev, pričom každé hrá iným štýlom, takže bolo treba to nejako zladiť. Hneď na úvod sme zdolali najväčšieho favorita. Potom domáci tím, ktorý sa na nás hecoval a trúfal si na víťazstvo. Takisto išlo o ťažký zápas. Vo finále nám možno aj chýbali sily, keďže dievčatá už boli dosť vyšťavené. Celkove učinkovanie na majstrovstvách Slovenka beriem ako veľký úspech. Veď sme si poslednú miestenku na ´Slovensko´ vybojovali v baráži,“ zhodnotil R. Dorko.

Do All Stars „A“ sa zo strieborného tímu dostala Zuzana Malá.

Finále: Orava BasCats/MBK Ružomberok – BK Klokani Ivanka pri Dunaji 49:67 (16:37), Nedielková 9, Duháňová 7, Šúšová 6, Nemčeková 5, Batunová 4, Koristová a Chovanová po 3, Jančová 2. Štvrtiny: 6:22, 10:15, 10:18, 23:12.

Foto: SBA

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia