Defilé zjazdárskej mlade na Málinom Brde

Defilé zjazdárskej mlade na Málinom Brde

RedakciaŠport6.2.2022

Lyžiarsky klub Ružomberok v úzkej spolupráci so tamojším skiparkom a za pomoci viacerých partnerov na čele s akciovou spoločnosťou Eco-Investment, počas víkendu pripravil 2. kolo Pohára mladšieho a staršieho žiactva Zväzu slovenského lyžovania.

Boli to vydarené preteky, organizačne perfektne zvládnuté. Ružomberčania to nemali ľahké, dosť roboty im pridalo počasie. Avšak klobúk dole pred nimi. Na Málinô Brdo zavítala pravá zima, ale i tá k lyžovaniu patrí. V sobotu sme dokonca kvôli počasiu zvažovali zrušiť 2. kolo, no napokon sa podujatie uskutočnilo v plánovanom rozsahu. Prvý deň obrovskom slalome sme mali 248 štartujúcich, dnes v slalome 210. Veru, veľmi pekná účasť,“ nezakrýval spokojnosť technický delegát pohárovej súťaže Juraj Geleta z Banskej Bystrice.

Slovenský pohár mladej zmeny v alpskom lyžovaní, už pravidelne navštevuje ružomberské stredisko. „Minimálne dvadsať rokov sa u nás stretáva žiacka zjazdárska mlaď. Jedno obdobie, dokonca tri roky po sebe, nášmu klubu boli zverené i majstrovstvá republiky. Momentálne sme už na Slovensku jeden z mála klubov, ktorý dokáže dať dokopy 50 – členný štáb ľudí,“ rozprával predseda organizačného výboru Pohára zväzu Slovenského zväzu lyžovania Martin Motyka, ktorý tiež prezradil tajomstvo, prečo všetko klapalo takmer na sekundu. „V prvom rade je to o ľuďoch. A čo sa týka slalomu, tam máme svoj vlastný model, ktorý funguje nejaké dva-tri roky. Staviame vždy dve trate. Keď sa na prvej spustí pätnásť pretekárov, je výklad druhej, aby po skončení jednej kategórie hneď mohla štartovať ďalšia. Neraz my naháňame ´decká´ a trénerov,“ pripojil M. Motyka.

Vladimír Trnovský, ktorý podobne ako minulý týždeň na Ružomberskom medvedíku a Pohári Liptova, bol v roly hlavného rozhodcu, ktorú prevzal po ružomberskom lyžiarskom bardovi Jurajovi Šoošovi, k expresnému priebehu „obráku“ i slalomu podotkol: „Nič sme neurýchľovali, všetko išlo presne podľa rozpisu a úplne regulárne. Nestratila sa žiadna minúta. Určite preteky dopadli veľmi dobre. Aj podložka bola kvalitná.“

Za povšimnutie stojí, že len jeden pretekár vyhral obe disciplína a to Erik Ciglan (Ski klub Donovaly).

Z VÝSLEDKOV

Obrovský slalom – mladší žiaci: 1. Ciglan (Ski klub Donovaly), 29. Paul (LK Ružomberok), mladšie žiačky: 1. Švidroňová (LK Svide), 18. T. Letková, 29. Struhárová (obe LK Ružomberok), starší žiaci: 1. Palič (FOC Ski Academy), 23. Sorentíni (LK Ružomberok), staršie žiačky: 1. Vulganová (FOX Ski Academy), 26. Kurišová (LK Ružomberok).

Slalom – mladší žiaci: 1. Ciglan, 20. Pura (LK Ružomberok), mladšie žiačky: 1. Dzurišová (SK Kubínska hoľa), 17. Struhárová, starší žiaci: 1. Barnáš (ASP SKI Poprad), staršie žiačky: 1. Šáriková (Ski klub Donovaly).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia