Deň koženej v Hrboltovej, aj s gólovými hodmi

Deň "koženej" v Hrboltovej, aj s gólovými hodmi

Ján SvrčekŠport16.7.2023

Futbalové ihrisko ŠK TJ Iskra Hrboltová včera (15. júla) patrilo Memoriálu Vendelína Kmeťa a Jozefa Húšťu.

Najprv vybehli na trávnik domáci dorastenci a ich rovesníci z Liptovskej Lúžnej, pričom hostia vyhrali 6:3.

Potom nasledoval zápas „starých pánov“ Hrboltovej proti spoločnému tímu Ľubochne a Hubovej, ktorý vyústil v debakel hostiteľov 3:11. „Prvý polčas, kým som vládal behať, skončil 3:3, ale potom to bola z našej strany úplná katastrofa. Nedokázali sme si ani prihrať. No treba uznať, súper mal svoju silu. A vidno, že sú dlhšie spolu. Niektorí jeho hráči svojho času nastupovali aj za ružomberské B mužstvo,“ vravel z hrboltského „mančaftu“ Milan Krivoš, inak tréner mužov Iskry. „Naša partia sa stretáva pravidelne raz do týždňa. V zime absolvujeme nejaké turnaje v telocvični a cez leto dáme aj ´veľký´ futbal. Už sa chystáme na augustový turnaj pri príležitosti 90. výročie vzniku telovýchovnej jednoty v Ľubochni,“ priblížil nám ľubochniansky tím Jozef Olos a k výprasku Hrboltov podotkol: „Už ani presne neviem, koľko gólov sme im nastrieľali. My sa môžeme oprieť o chlapov, ktorí vedia behať a majú aj dosť kilometrov v nohách.“

Na záver prišlo na rad derby dvoch účastníkov siedmej ligy Hrboltovej a Černovej, ktoré sa skončilo zmierlivo 4:4. „Niektorí sme sa pred týmto zápasom vôbec prvý raz videli, mužstvo malo za sebou jediný tréning. To sa odzrkadlilo v prvom polčase, ktorý sme prehrali 0:4. Potom som poslal na ihrisko mladých chalanov a hneď bolo vidieť rozdiel. K dispozícii bolo až devätnásť hráčov do poľa,“ vravel nový kouč futbalistov TJ Máj, len 24 – ročný Jakub Kudlička. „Dve minúty pred koncom sme dva razy inkasovali, ale zápas splnil svoj účel. Tak ako Černová, aj my sme vyskúšali nových hráčov. Nuž a prítomní videli kopec gólov,“ vyjadril sa hrboltský tréner M. Krivoš.

Celkove možno povedať, že memoriálová spomienka sa vydarila. Výsledky tentoraz nebolo najpodstatnejšie, hoci šport je vždy spätý s nábojom súťaživosti. Hostitelia si pochvaľovali aj divácky záujem. Nuž a po futbalovom programe, dídžej odpálil zábavu, ktorá pokračovala do skorých ranných hodín.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia