Deň otvorených dverí pod Čebraťom

Deň otvorených dverí pod Čebraťom

RedakciaŠport11.10.2018

V nedeľu (14. októbra) sa na štadióne MFK Ružomberok uskutoční už pravidelný event – Deň otvorených dverí.

Každé doterajšie stretnutie futbalovej Ruže s verejnosťou malo nejaký magnet. Teraz šéfstvo klubu pripravilo zaujímavý exhibičný zápas hviezd medzi „starými pánmi“ Ružomberka a mužstvom bývalých československých a slovenských reprezentantov.

Futbal je obrovský fenomén, v Ružomberku sa hrá organizovane od roku 1906. Za toto obdobie jeho priaznivci zaregistrovali celú nošu úspechov a radostných chvíľ, no na druhej strane i sezóny sklamania či smútku. V nedeľu v akcii budú muži, ktorí písali svetlejšie, ale takisto menej vydarené kapitoly tohto športu v meste. Jednoducho futbalisti ktorým ľudia chodili víkend čo víkend fandiť.

V domácich dresoch nebudú chýbať najstarší matadori, no na zelený koberec vybehnú i známe persóny poslednej éry, ktorá sa začala písať v súťažnom ročníku 1996/1997 historickým postupom Ružomberka medzi republikovú elitu. Tešiť sa môžeme na Mareka Saparu, Ľuboša Hajdúcha, ale tiež na Antona Škorupu, Júliusa Eliáša či Mareka Fabuľu. Tento generačný výber pod vedením trénera Jána Haspru, st., ktorý čo chvíľa oslávi osemdesiatku, nastúpi proti trojnásobnému najlepšiemu futbalistovi Slovenska (1995, 1996 a 1997) a šesťnásobnému laureátovi ružomberskej ankety Jedenástka roka Dušanovi Tittelovi a spol. Samozrejme, nepôjde tu o body, o výsledok, ale predovšetkým o nie každodenné a o to vzácnejšie stretnutie starých známych a ich rodinných príslušníkov.

Len mimochodom, naposledy old boys MFK Ružomberok vybehli na trávnik 3. júna 2006, keď v rámci osláv našej futbalovej storočnice, ich súperom bola Sparta Praha, vedená legendárnym, už zosnulým Andrejom Kvašňákom.

Celý program, po treťoligovom dueli Ružomberok B – Námestovo odpáli o 12:30 hod. kapela Kristína Debnárová band, ktorá pripojí ešte aj ďalšie dva vstupy. Výkop duelu (hrať sa bude 2 krát 30 min.) futbalových bardov je naplánovaný na 13:30 hod. V ponuke je tiež pestrý sprievodný program pre deti. A ako tradične na takomto podujatí, opäť je občerstvenie zdarma.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia