Desiate skialpinistické narodeniny

Desiate skialpinistické narodeniny

RedakciaŠport21.2.2020

V sobotu (22. februára) sa uskutoční 10. ročník večerných pretekov Malinô Brdo Night Skialp Challenge, ktoré sú 4. kolom Slovenského pohára v skialpinizme.

Ešte pred pár dňami sme mali malú dušičku, nevedeli sme ako to bude so snehom. Napokon podmienky sú žičlivé, a tak neboli nutné žiadne zmeny, čo sa týka trate. Vo štvrtok večer padlo rozhodnutie, že pre hlavné kategórie oba okruhy potiahneme cez Vlkolínsku zjazdovku, podobne ako to bolo aj pred rokom. Takto aj náročnosť zostáva zachovaná,“ informoval nás riaditeľ podujatia Bohuslav Hlaučo.

Vlani organizátori narátali 96 pretekárov a absolútnym víťazom sa stal v súčasnosti najlepší slovenský skialpinista Jakub Šiarnik zo Žiarskej doliny. „Podobnú účasť očakávame aj teraz, pričom ohlásili sa opäť aj reprezentanti. Čo sa týka počtov, nejde nám o žiadne rekordy. V prvom rade si želáme, aby preteky vyšli, ľudia boli spokojní a nikto sa nezranil. V rámci Slovenského pohára akurát u nás je vypísaná aj kategória Open „C“, pre záujemcov ročníka narodenia 1980 a starších,“ doplnil Hlaučo.

Spoločný štart jedenástich kategórii je pri údolnej stanici kabinkovej lanovky v Hrabove stanovený o 17:00 hod. Mužov, veteránov, ženy a veteránky čakajú dve „kolečká“ s prevýšením 1550 m, ostatné kategórie jeden okruh.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia