Devätnástka Liskovej parádne vhupla z piatej do štvrtej ligy

"Devätnástka" Liskovej parádne vhupla z piatej do štvrtej ligy

RedakciaŠport3.12.2020

V nedohranom súťažnom ročníku 2019/2020 patrila starším dorastencom OŠK Lisková v V. lige,v skupine B, piata priečka. V aktuálnej sezóne je družstvo v IV. lige druhé, s rovnakým 26 – bodovým ziskom ako tretia Rosina. Na čele tabuľky tróni Teplička nad Váhom, s nulou v kolónke prehier, pričom „vykopala“ 29 bodov.

Keď mi náš funkcionár Pavol Kubala oznámil, že sa posunieme do štvrtej ligy, ani som tomu nechcel veriť. Vravím si, fíha, čo sa udialo? Veď viaceré tímy boli pred nami, no pomohla nám zhoda náhod. Kluby z predných priečok neprejavili záujem o vyššiu súťaž. Ja som takúto možnosť bral všetkými desiatimi, ako novú výzvu,“ rozhovoril sa tréner Rudolf Grom, ktorý druhú sezónu vedie liskovskú „devätnástku“.

Nováčik súťaže ponúknutú príležitosť chytil doslova za pačesy. Osem zápasov vyhral a zhodne po dva prehral a remizoval. „Som maximálne spokojný,“ vyhlásil Grom pri pohľade na tabuľku a dosiahnuté výsledky. „Vedel som, že v tomto kolektíve je nemalý potenciál, akurát bolo treba chlapcov nakopnúť a do družstva vniesť celkovú i hernú disciplínu. Od začiatku sezóny fungujú ako tím, jeden druhému dokáže pomôcť v zápasoch i na tréningoch. Páči sa mi, že navzájom si nič nevyčítajú, naopak vždy sa dokážu povzbudiť. To sa potom odráža aj na našich výkonoch a dosiahnutých bodoch.“

OŠK naprázdno vyšiel v Dlhej nad Oravou (1:2) a v Turzovke (2:3). „V Dlhej išlo o smoliarsky zápas, rozhodca nám neuznal regulárny gól. Prvý polčas sme súpera tlačili, chlapci išli do vedenia. Druhá polovica bola rozkúskovaná hra, domáci nakopávali lopty, vyrovnali a potom po chybe nášho brankára strelili aj druhý gól. Škoda, minimálne bod by sme si boli zaslúžili. V Turzovke družstvo viedlo 1:0, hoci za päť minút mohlo aj 3:0, a v druhom polčase 2:1, no súper i za pomoci našich chýb skóre otočil,“ podotkol k prehrám Grom.

Liskovci si v niektorých stretnutiach aj schuti zastrieľali, v Bytči vyhrali 8:2, nad Tvrdošínom 6:0, nad Staškovom 9:0, vo Vrútkach 12:0. Medzi najlepšími piatimi kanoniermi má OŠK dvoch hráčov, druhého Olivera Kubalu (13 gólov) a Sebastiána Šrobára (10 gólov) na 3. - 5. mieste.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia