Deviata kapitola tenisovej ligy neregistrovaných hráčov

Deviata kapitola tenisovej ligy neregistrovaných hráčov

RedakciaŠport4.10.2018

Deviaty diel napísala Ružomberská tenisová liga (RTL), adresovaná výlučne rekreačným vyznavačom chlpatej loptičky. Pred pár dňami boli skompletizované tabuľky prvej a druhej ligy mužov i súťaže zmiešaných dvojíc.

„Klesá nám počet tímov, niektorí stabilní hráči vypadli aj kvôli zraneniam. V porovnaní s minulým rokom sme už nespustili tretiu ligu. Čo sa týka kvalitatívnej úrovne, opäť bola veľmi slušná. Prekvapujúcim víťazom I. ligy sa stali Stolári, čiže Anton Janky a Ľudovít Milan. Pre túto dvojicu to bola len tretia ligová sezóna, no opäť mimoriadne úspešná. Pri premiére ovládli tretiu a vlani druhú ligu. Smolu mal MoHat, ktorému sa zranil najlepší hráč súťaže Ladislav Moravčík,“ hodnotil zakladateľ a organizátor RTL Milan Sekera.

M. Sekera pravidelne na antukových kurtoch Fitnes centra California na Klačne poriada tiež turnaje vo dvojhre a štvorhre. Klačno Open v „debli“ sa tento rok nekonal, pretože hlavný hostiteľ sa v jeho tradičnom termíne len spamätával z úmyselného podpálenia dreveného „baráku“ v tenisovom areáli a následnej krádeži. Turnaj v dvojhre už M. Sekera pripravil, medzi prvoligistami zvíťazil Daniel Borový, v druholigovej spoločnosti získal primát len 11 – ročný talent Matej Letavay, u masters Jozef Barták a ženské prvenstvo zásluhou Jolany Lovašovej putovalo do Levíc.

„Dokiaľ budem mať kurty na Klačne v prenájme, určite ružomberská liga bude pokračovať a aj oba turnaje,“ vyhlásil M. Sekera.

Z výsledkov – I. liga: 1. Stolári (Anton Janky, Ľudovít Milan), 2. JM Group (Ján Plávka, Milan Kelčík), 3. B&B (Ivan Beňuš, Jaroslav Beňuš), II. liga: 1. Šťastkovia (Marián Páleš, Tomáš Legerský), 2. Luma (Luděk Heralt, Philip Suppan), 3. Maestro I (Jozef Chovanec, Miroslav Martvoň, Aladár Pásztor), zmiešané družstvá: 1. AXES (Milan Sekera, Beáta Sekerová), 2. Hatiarovci (Pavel Hatiar, Renáta Hatiarová), 3. Hot Doe´s (Milan Puskeiler, Anežka Karnišová).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia