Deviata skialpinistická výzva

Deviata skialpinistická výzva

RedakciaŠport21.2.2019

Bude to deviaty diel večerných skialpinistických pretekov v jednom slede. V sobotu (23. februára) sa v ružomberskom stredisku Malinô Brdo Ski & Bike Park uskutoční Malinô Brdo Night Skialp Challenge, ktorý je tiež 3. kolom Slovenského pohára.

Hromadný štart už tradične je naplánovaný na 17:00 hod. pri údolnej stanici kabinkovej lanovky v Hrabove. Preteky sú vypísané pre kadetov, juniorov, mužov, ženy, veteránov, veteránky a pre kategórie open – dve mužské a jednu ženskú.

Vlani sa niektorým účastníkom málila náročnosť, a tak organizátori z ružomberského Malinô SkiAlp team – u trochu „pritvrdili“. „Pri hlavnej, pohárovej trati, pretekári absolvujú dva okruhy, dvakrát aj vyšľapú až na vrchol Málina, ale po prvom kole sa nevrátia až na štart. Ide zhruba o dĺžku 12 km s prevýšením 1600 m. Kratšia trasa meria 8 km, pri prevýšení 775 m,“ stručne priblížil sobotňajšiu porciu riaditeľ podujatia Bohuslav Hlaučo.

Pred rokom súťažilo 80 skialpinistov, u mužov zvíťazil Juraj Laštík a medzi ženami Zuzana Dudášová (obaja Dolný Kubín). Organizátorov trochu mrzelo, že chýbala absolútna republiková špička, pretože v rovnakom termíne prebiehali majstrovstvá Európy na Sicílii. „Všetko nasvedčuje tomu, že konkurencia bude špičková, svoj štart prisľúbil aj najlepší slovenský pretekár Jakub Šiarnik z SK Žiarska dolina,“ uviedol B. Hlaučo.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia