Dievčatám velí 19 - ročná kočka

Dievčatám velí 19 - ročná "kočka"

RedakciaŠport21.1.2020

Pred rokom sa družstvo žiačok (WU 15) MFK Ružomberok B-Ľubochňa postaralo o milé prekvapenie, keď ovládlo Halovú sezónu Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a tým získalo neoficiálny titul republikového šampióna pod strechou.

Momentálne ružombersko-ľubochniansky tím v tejto vekovej kategórii preskočil druhú prekážku - v Badíne v konkurencii šiestich najlepších celkov zo stredného Slovenska skončil druhý a spolu s víťaznou Banskou Bystricou a treťou Podbrezovou postúpil do 3. kola halovej sezóny, ktoré sa pre „stred“ a „východ“ (z tohto regiónu postúpili Prešov, Bardejov a Poprad) uskutoční vo štvrtok (23. januára v Spišskej Novej Vsi). Z neho si prvé tri družstvá zabezpečia účasť na záverečnom finálovom turnaji.

V Badíne ružombersko-ľubochnianska posádka dve stretnutia vyhrala, dve remizovala a podľahla Banskej Bystrici (1:4). „Organizácia bola takmer dokonalá, všetko išlo podľa plánu a aj ´baby´ svoju úlohu splnili. Možno si mysleli, že to bude jednoduchšie, ale nikto im nič nedaroval. Určite sa turnaj dal odohrať aj lepšie, no prioritou bol postup. Nemožno povedať, že prvá Banská Bystrica bola nad naše sily. My sme boli technickejší, kým súperky ťažili z fyzických predností. Bol to posledný zápas, keď už o postupujúcej trojke bolo rozhodnuté, čo tiež asi zaúradovalo v našich hlavičkách,“ hodnotila Viktória Čudrnáková, ktorá v Badíne koučovala ružomberské dievčatá.

Samozrejme, zvedaví sme boli ako sa táto 19 – ročná „kočka“ dostala k žiačkam MFK. „Mám za sebou Športové gymnázium v Žiline, kde som maturovala zo základnej športovej prípravy a tým som získala aj ´céčkovú´ trénerskú licenciu. Prišlo oslovenie z klubu, či by som si nezobrala na starosť dievčatá a tak som sa stala trénerkou,“ vysvetlila Viktória Čudrnáková z Ľubochne.

Výsledky v Badíne: Ružomberok-Ľubochňa – FK Železiarne Podbrezová 6:2, Ružomberok–Ľubochňa – MŠK Fomat Martin 3:3, Ružomberok–Ľubochňa – MFK Zvolen 1:1, Ružomberok–Ľubochňa – MŠK Žilina 2:0, Ružomberok–Ľubochňa – MFK Dukla Banská Bystrica 1:4.

Poradie: 1. MFK Dukla Banská Bystrica, 2. MFK Ružomberok–Ľubochňa, 3. FK Železiarne Podbrezová, 4. MŠK Fomat Martin, 5. MFK Zvolen, 6. MŠK Žilina.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia