Dievčenská dvanástka na druhom stupienku v republike

Dievčenská "dvanástka" na druhom stupienku v republike

RedakciaŠport6.7.2020

Na finálovom turnaji majstrovstiev Slovenska v basketbale starších minižiačok (U 12) v Košiciach ružomberské dievčatá získali cenné strieborné medaily, keď až vo finále podľahli Young Angels Košice 22:47, po viac – menej vyrovnanom polčase 14:15. Tretia priečka patrila družstvu ŠBK Šamorín.

Je to veľmi pekný úspech, prvé dve prekážky, Nitru a Starú Turú dievčatá preskočili úplne hravo. Turnaj bol aj organizačne dobre zvládnutý,“ uviedol pre náš portál výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

Pre mladú zmenu Ruže bol republikový šampionát dosť veľkou neznámou, no „baby“ sa s ním skvele popasovali. „Zo striebra máme radosť a myslím si, že môžeme byť veľmi spokojní s tým, čo sme predviedli. Išli sme do turnaja s malou dušičkou, keďže sme hrali proti súperom, ktorých sme prakticky vôbec nepoznali a počas sezóny sme sa nestretli. Vo finále bolo cítiť nervozitu na oboch stranách. Košice zvládli situáciu lepšie ako my a v druhom polčase už hrali uvoľnene. Ich líderky rozhodli zápas,“ povedala pre basket.sk trénerka vicemajsteriek Iveta Bieliková. „Som rada, že sa vôbec šampionát uskutočnil, keďže boli rôzne varianty a hrozilo, že kvôli koronavírusu sa ani nebude hrať,“ dodala bývala vynikajúca basketbalistka.

Z VÝSLEDKOV

Finále: Young Angels Košice – MBK Ružomberok 47:32 (10:4, 15:14, 35:24), o 3. miesto: MBK Stará Turá – ŠBK Šamorín 30:53 (10:14, 19:29. 23:31). Ostatné zápasy MBK: 1. kolo: Ružomberok - BK Junior UKF Nitra 72:35, semifinále: Ružomberok – Stará Turá 51:23.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia